Pesti Srácok

szobordöntés

Hazánkban is szobrokat döntögetnének a feministák, Gyurcsányék tanácsköztársasági módszerekhez nyúlnának (Karantén-vlog)

Magyar ugar 2020 augusztus 7.
A magyar ellenzék nagyobb része visszapillantott 1919-re, és úgy tűnik, hogy remek példaként tekint arra az időszakra, amikor a vörösterror törpe kisebbsége fékevesztett tombolásban mutatta meg valódi énjét. A Karantén e heti adásában nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy ma Gyurcsány Ferenc és egyre több ellenzéki figura vizionál vért, utcai harcokat, pusztítást, bosszút. Számukra nem maradt más út; alternatívát, valódi ötleteket és munkát nem tudnak felmutatni, ezért a kommunistákra jellemző pusztítást és anarchiát helyezték ismét fókuszba. Gyurcsány nyíltan ki is írta magából, hogy mi vár a fideszesekre és Vidnyánszkyra, ha újra kezükben lesz a gyeplő: levegőtlen világ, és nem lesz árokbetemetés, földönfutókká teszi a vörös söpredék azokat, akik nem engedik őket a húsosfazékhoz. Ez a hang egyre erősebb, az olcsó és átlátszó demagógia, a magyar emberek hergelése pedig jó ötletnek tűnik a Momentum számára is, akik úgy tüntetnek a Balatonért, hogy közben csúsztatnak, hazudnak és olcsó lózungokat, hamis frázisokat pufogtatnak, a tényeket pedig messze száműzik játszóterükről. A Karantén ismét lecsapott Varju Lászlóra, aki nem képes kiheverni a brüsszeli vérzivatart: a DK-s politikus hetekkel később is azt szajkózza mindenhol, hogy Orbán Viktor mekkorát bukott Európában. Természetesen nem kerülte érzékeny fülünket és szemünket az az elképesztő ostobaság sem, hogy egy feminista blogger hazánkban is szobrokat akar döntögetni, elvégre Szent István és Mátyás király nyilván valami aljas despota és elnyomó volt, ráadásul tengernyi vér is tapadt a kezükhöz, sőt, valószínűleg a transzneműekhez sem vonzódtak annyira, így elfogadásból is lett volna mit tanulniuk. Nézzék meg videónkat, rázzák az öklüket, ha kell, de nevessenek is velünk!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!