Pesti Srácok

török Áramlat

Toldi Ottó: A gazdatüntetéseken túl van egy széles körű elégedetlenség az uniós politikával szemben – Mi kérdezünk

Gulyás Áron Ps TV 2024 március 13.
Nehéz helyzetben van Donald Tusk lengyel kormányfő, hiszen a gazdák további demonstrációkat terveznek Lengyelországban, amelyek oka részben az Ukrajnából érkező mezőgazdasági termékek ellenőrizetlen beáramlása. Tusk Ukrajna egyik legnagyobb nemzetközi támogatójaként pozícionálta magát, ugyanakkor a lengyel gazdák érdekeit figyelmen kívül hagyni nem egy bölcs lépés a labilis kormánykoalíció vezetőjének. Meglehet, hogy a lengyel kormány követi az Európai Unió politikáját, amely továbbra sem hajlandó érdemi megállapodást kötni az európai gazdákkal. Ehelyett azt kommunikálja az EU, hogy a szélsőjobboldal rátelepedett a gazdatüntetésekre, és már nem is a mezőgazdászokról szólnak a demonstrációk. A gazdák a bürokratikus akadályokkal, az éghajlattal kapcsolatos szabályozásokkal, a kereskedelmi megállapodásokkal és az ukrajnai importnak a gabonaárakra gyakorolt hatásával kapcsolatos aggodalmaik miatt mentek ki az utcára, amivel viszont az EU nem akar foglalkozni. Milyen hatással lesznek a demonstrációk a júniusi EP-választásokra? Milyen szerepet tölt be a jövőben az LNG? Hogyan lehet diverzifikálni a magyar energiaellátást? Ezekről a témákról beszélt lapunknak Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója. Részletek a videóban!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!