Pesti Srácok

tóth máté

Van, akinek fel sem tűnik, milyen drága az üzemanyag, de ez még csak a kezdet (VIDEÓ!)

KZKroó Zita ‎PS Riport 2023 szeptember 5.
Az energiaválság kezdetén az egyre magasabb üzemanyagárak ellen a magyar kormány a benzinárstoppal védekezett, ezért egy évig 480 forint/literért tankolhattak a magyar rendszámú autók az országban. Ennek a jólétnek viszont tavaly decemberben véget kell vetni, így már mi is piaci áron vásárolunk, jelenleg ezért a benzin literenkénti ára már 600 forint fölé kúszott hazánkban. Ennek ellenére van még minek örülnünk, ugyanis a németeknél 722, a hollandoknál 802, a franciáknál pedig 739 forint egy liter üzemanyag, amíg Oroszországban 240 forint mindez. Ennek ellenére a magyar utak tele vannak, ezért megkérdeztünk néhány budapesti autóst, hogy mit szólnak a magas árakhoz. Volt, aki nem tudta, hogy mennyibe kerül az üzemanyag, volt, akit pedig nem érdekelt, mert úgyis a cég fizeti a tankolását. Dr. Tóth Máté energiajogász viszont elmagyarázta, hogy miért is kell ennyit fizetnünk – és nem, nem a kormány, a Mol és az adó miatt –, valamint megtudtuk azt is, hogy ez még csak a kezdet, az árak még feljebb szöknek majd. Mivel mindeközben a kormány az egy számjegyű inflációért küzd, Tóth Máté szerint el kell majd gondolkodni valamilyen megoldáson, hogy az üzemanyag drágulása miatt a termékek ára ne nőjön tovább. A jövőben pedig a villamos energiával működtetett autók hozhatnak árcsökkenést, de ez a távoli jövő.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!