Pesti Srácok

v. naszályi márta

"Úgy hazudik, hogy a szeme sem rebben, drága polgármester asszony" – Baloldali arrogancia és felelősséghárítás a Fővárosi Közgyűlésben (PS-videó!)

Magyar ugar 2020 június 25.
Márciusban már elmaradt a Fővárosi Közgyűlés a koronavírus miatt; ekkor és ezt követően Karácsony Gergely egyedül döntött a fővárosi ügyekben egészen június 24-ig, amikor ismét összeültek a városatyák. A rendeleti kormányzástól csupán annyiban tért el a baloldali városvezetés a tegnapi nap folyamán, hogy megjelentek a Városházán, de a kormánypárti képviselők javaslatait arrogáns módon söpörték le az asztalról, miközben az új szervezeti és működési szabályzat szerint jóval kevesebb szót kaptak a fideszes képviselők. Pedig lett volna munka bőven, hiszen a hajléktalanügy, parkolás, a Lánchíd felújítása is terítékre került, sőt, a fideszes képviselők által benyújtott javaslat, a BKV-bérletek meghosszabbításának lehetősége akár konszenzust is eredményezhetett volna a közgyűlésben, de az emberek nagy barátai, a baloldali vezetők ezt leszavazták. Az indok is egyszerű volt: fizesse ki a kormány! A nyolc órán keresztül tartó közgyűlés jó részében szócséplés folyt, a kormánypárti javaslatok gúnyos reakciókat váltottak ki Karácsonyékból, a látványpolitika ismét győzedelmeskedett. A végig a helyszínen tartózkodó PestiSrácok.hu stábja a maratoni közgyűlés legérdekesebb pillanataiból összeállított egy tanulságos videót, amely igyekszik az ülés hangulatát is átadni. Nézzék meg videónkat!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!