Pesti Srácok

v. naszályi márta

Párbeszéd a neved, bolsevik vagy és egy százalék alatti a népszerűséged? Nem baj, a baloldalt mégis irányíthatod!

Vezércikk 2022 június 24.
Hihetetlen, hogy a 0,7 százalékos "népszerűségű" Párbeszéd egyáltalán szót kell, hogy érdemeljen, de nem lehet elmenni amellett, hogy a baloldalon egy mikroszkopikus méretű bolsevik asztaltársaság vastagon beleszólhat az egész politikai oldal irányvonalába, komoly pozíciókat szerezhetnek meg és döntési pozícióban vannak. Karácsony Gergely, Szabó Tímea, Tordai Bence, Jámbor "Szikra" Bandi és V. Naszályi Márta szélsőbaloldali csapata pedig annyira hisz magában, hogy fel sem merül az általuk folyamatosan hangoztatott demokrácia kérdése akkor, amikor mérhetetlen népszerűség mellett is úgy érzik, hogy nekik kell megmondani a 99 százaléknak, hogy mi a dörgés. Jó kommunista szokás szerint az arányokat azért megfordították, így saját magukat helyezték a 99 százalékba, de valójában még az egy százalékot sem érik el, mégis saját képükre akarják formálni az egész társadalmat. A félelmetesen rossz arcú társaság nímandjai megérnének külön-külön is egy portrét, de a tutyimutyi főpolgármester Karácsony Gergely, a rikácsolásáról és gyanús titkosszolgálati beágyazottságáról elhíresült Kabul Rózsája, azaz Szabó Tímea, a leninista Jámbor András mellett a Várnegyed és az I. kerület lerombolását és népességcseréjét zászlajára tűző V. Naszályi Márta kerül most fókuszba. Aki kíváncsi a többiekre, akár a Tanácsköztársaság kommunista hóhérjainak tablóját is megnyithatja, sok különbséget nem fog találni a két társaság között.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!