Pesti Srácok

vajda zoltán

Így kerüli el kérdéseinket Vajda Zoltán, a fideszesek listázásával uszító szélsőbalos provokátor (PS-videó)

Magyar ugar 2020 január 22.
Több helybéli lakó érkezett tiltakozó táblákkal felszerelkezve szerdán a XVI. kerületi önkormányzat képviselő-testületi ülésére, hogy a szélsőbaloldali Együtt párt halála után függetlenként feltámadó Vajda Zoltán minapi provokációja ellen tüntessen. Portálunk ezt írta akciójáról: Vajda Zoltán egy héttel ezelőtti Facebook-bejegyzése szerint listázni akarja a fideszes jelölteket, támogatókat, szimpatizánsokat, sőt, a fideszes önkormányzatok dolgozóit is, hogy az általa megváltásként várt baloldali hatalomátvétel után ne kaphassanak munkát. Ennek részleteiről szerettük volna megkérdezni a provokátort, de nem volt hajlandó válaszolni a PestiSrácok.hu kérdéseire a képviselő-testület ülése előtt, indoklása szerint azért, mert szerinte nem vagyunk újságírók. Legalább öt alkalommal tettük fel neki a kérdést, de Vajda minduntalan ugyanazt szajkózta, sőt, meg is fejelte eredetinek hitt gondolatát, hiszen szerinte a társadalom többsége is elítéli portálunkat. A mentális problémákra gyanút adó viselkedés nem volt váratlan, hiszen Vajda korábban sem fogta vissza magát. Korábbi cikkünk szerzője így írt róla: bámulatos mértékű gyűlölet izzik benne az Orbán-kormánnyal és támogatóival szemben, ezért mindent megpróbált már, hogy a kormánybuktató harc élvonalába emelkedjen. Szónokolt tüntetéseken, megígért sosem megvalósult népszavazásokat, és haikuban rimánkodott Angela Merkelhez, hogy szállja meg végre Magyarországot. Vélhetőleg e gyűlölet ad neki bátorságot, hogy eldöntse, ki újságíró és ki nem. Ennél csak az fájdalmasabb, hogy a Momentum, az MSZP, a DK és az LMP helyi képviselői továbbra sem határolódtak el Vajda rákosistákat megszégyenítő megbélyegző gondolataitól, kameránktól azonban láthatóan féltek, és nem mertek nyilatkozni a PestiSrácok.hu-nak. Vajda szánalmas pojácáskodását és a testületi ülésen született határozat vitáját videónkban nézhetik meg.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!