vezető
Soros
Amikor írom ezeket a sorokat, arra gondolok, hogy hetvenhárom évvel ezelőtt a Svábhegyen, a szomszéd kertben álló házban egy tizennégy éves kisfiút duplafalú szekrény mögötti szobában rejtegetett egy keresztény család. A náci-nyilas megszállás 1944. március 19-től mindent eldöntött: zsidókat, más véleményű magyarokat üldözni kell. Bajcsy-Zsilinszky Endre, Bethlen István volt miniszterelnök és sokan mások nem kívánatosak voltak Magyarországon, mint később a szovjet megszállás alatt, a kommunista diktatúrában sem. Ők is a náci és bolsevista diktatúra áldozatai lettek.Meghosszabbították az Alstom-nyomozást
Augusztus 3-ig meghosszabbította a nyomozást az Alstom-ügyben a Legfőbb Ügyészség - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség az MTI érdeklődésére hétfőn.Kósa: az egyetlen szabályosan működő külföldi egyetem a McDaniel College
Egyetlen szabályosan működő külföldi egyetem van Magyarországon, ez a McDaniel College, a többi 27 nem tartja be a törvényeket - közölte a Fidesz frakcióvezetője a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában hétfőn.Aleksandar Vucic nyerte a szerbiai elnökválasztást
Bejelentette győzelmét Aleksandar Vucic a szerbiai elnökválasztáson vasárnap.Véget ért a CEU bőrbe bújtatott kormányellenes demonstráció
A budapesti Kossuth téren ért véget a Közép-európai Egyetem (CEU) melletti demonstráció vasárnap este. Az eseményen civil és oktatási szervezetek képviselői és elenzéki politikusok a CEU-val való szolidaritás apropóján tüntettek a magyar kormány ellen. A szónokok arról beszéltek, hogy “ez már akkora tömeg, amelyet a kormány nem hagyhat figyelmen kívül”, amikor a jövő héten dönt a felsőoktatási törvény tervezett kormányzati módosításáról.Simicska kibelezné Habonyékat
Kifakadt Simicska Lajos és a fia, miután állításuk szerint a hétvégén paparazzik lepték el a veszprémi házuk környékét. természetesen mindketten a hatalmat és a Habony-médiát tartják felelősnek ezért.Gálajátékkal jutott be a Szeged a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe
A MOL-Pick Szeged házigazdaként 33-24-re legyőzte a dán Bjerringbro-Silkeborg csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének vasárnapi visszavágóján, így kettős győzelemmel továbbjutott. Az első félidő még kevéssé sikerült, így kétgólos vezetéshez jutott a dán együttes, de a szünet után nagyon feljavult a Szeged játéka, amely a hajrában már örömkézilabdát mutatott be.Ajánljuk még

















