Az eddigi öt kiemelt fejlesztési térség után most tizenegy turisztikai térséget határozott meg Magyarország területén a kormány, továbbá több, mint egy tucat kiemelt állami beruházást is a turisztikai régiókban. Mindez a hétfőn megjelent kormányrendeletből derül ki, amelyről az Origo ír.
Elkezdődött a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 felülvizsgálata, és hétfőn már meg is jelent az új kormányrendelet, amely tizenegy turisztikai térséget és több, mint tucatnyi kiemelt állami beruházást határoz meg – fogalmaz a lap. Emlékeztetnek, hogy eddig 5 turisztikai régió volt; a hivatalosan szeptember végén létrejövő új régiókban mindezzel párhuzamosan több, mint egy tucatnyi ingatlanfejlesztést nyilvánított kiemelt állami beruházássá a kabinet.
A turisztikai régiók sorában a Balaton, Sopron–Fertő, Bük–Sárvár, Tokaj és Nyíregyháza, Mátra–Bükk, Gyula és térsége, Győr–Pannonhalma, Szeged és térsége, Pécs–Villány, Debrecen és térsége, valamint Budapest környéke lett nevesítve.
A hétfői Magyar Közlönyben megjelent rendeletben a Balaton turisztikai térségben 6, a Sopron–Fertő turisztikai térségben 7 ingatlan, illetve turisztikai jelentőségű beruházás lett kiemelt állami beruházásként megjelölve.
A Balaton turisztikai térségben
- a csopaki Ranolder-villa,
- a keszthelyi Festetics-kastélyegyüttes és parkja,
- az Amazon Szálló, lóváltó és lakóház épületegyüttese,
- Fenékpuszta műemléki együttes,
- a Fenyves allé,
- valamint a szántódi majorsági épületegyüttes szerepel a kiemelt beruházások listáján.
A Sopron–Fertő turisztikai térségben pedig
- a Fertő-tavi vízitelep fejlesztése,
- a Lővérek program nemzeti konferencia központ,
- fertődi Esterházy-kastélyegyüttes és ahhoz kapcsolódó területek,
- a fertődi sírdomb környéke,
- a nagycenki Széchenyi-kastélyegyüttes és ahhoz kapcsolódó területek, a nagycenki Széchenyi-kastély parkjának részét képező hársfasor
- és a fertőrákosi püspöki palota szerepel található ezen beruházások között.
Forrás: Origo.hu, Vezető kép: Velencei-tó/Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS