
A Pápay-klán lemészárlásának huszadik évfordulóján, hétfőn elítélték a Sátor Lajos-féle csallóközi maffia még életben lévő tagjait Besztercebányán. A magyarországi kapcsolatokkal is rendelkező csoport szervezte egyebek mellett az 1999-es dunaszerdahelyi vérengzést, ám ezúttal más bűncselekmények és gyilkosságok miatt marasztalták el a nyolc vádlottat, köztük egy volt magas rangú rendőri vezetőt.
Elítélte hétfőn a besztercebányai bíróság a Sátor Lajos-féle csallóközi maffia még életben lévő hét tagját, valamint az őket segítő volt rendőrtisztet. A tavaly kezdődött perben harminc tárgyalási nap után született ítélet, a nyolc vádlottat a törvényszék bűnösnek találta, és tizenhéttől huszonöt évig terjedő szabadságvesztéssel sújtotta őket – írta kedden a Magyar Nemzet. Az ítélet napja szimbolikus, mivel épp húsz esztendeje gyilkolta meg három, kommandósnak öltözött bérgyilkos Sátorék dunaszerdahelyi ellenlábasát, Pápay Tibort és bűnbandájának kilenc tagját a dunaszerdahelyi Fontana bárban. A vérengzés körülményeit újra vizsgálja a szlovák rendőrség, miután újabb vallomások születtek bűnbánó maffiózók részéről a feltételezett tettesekről. A támadás után három gyanúsított, Szamaránszky Árpád, Raisz Szilárd és Raisz Csaba is rács mögé került, Szamaránszky később állítólag közlekedési balesetben hunyt el, a Raisz fivérek öt év vizsgálati fogság után szabadultak. A tegnapi ítélet szerint Nagy Zsolt 2008-ban ölte meg őket, testüket 2011-ben ásták ki az ügy koronatanúja, Horváth Lehel csótfai birtokáról.
A szervezett bűnözés elleni szolgálat vezetője adta a maffiózóknak a tippeket
Ugyancsak hétfőn született elmarasztaló ítélet a Pápay-klán egyetlen túlélő alvezére, Écsi Béla és testőre, Brano K. tizenhat évvel ezelőtti meggyilkolása miatt. Écsi még a vérengzés előtt távozott a Fontanából, majd részt vett a tanúvédelmi programban. A vérengzést húsz éve vizsgáló nyomozók között ott volt Boris Drevenák, aki a tegnapi ítélet szerint már akkor ellátta rendőrségi információkkal a Sátor-klánt. Drevenák később a szlovák szervezett bűnözés elleni szolgálat vezetőjeként elárulta Sátor Lajoséknak, hogy Écsit hol találják Pozsonyban. A bíróság kimondta, hogy az Écsi Béla elleni támadásban Nagy Zsolt, Kádár Krisztián, Bugár György, Vlcko Pál, Szamaránszky Roland és Márik Andor vett részt. A törvényszék megállapítása szerint Nagy, Bugár, Vlcko, Szamaránszky, Márik, Zakál és Kádár Krisztián tagja volt a Sátor-klánnak, Drevenák pedig pénzért informálta őket. Kádárt és Zakált bűnösnek mondták ki a főnök, Sátor Lajos kilenc évvel ezelőtti megölésében is, amit a koronatanú, Horváth Lehel követett el, ám az ő tetteit egy külön eljárásban fogja megítélni a bíróság.
Vizoviczkiék volt főrendőröket érintő korrupciós botrányával nem siet annyira a magyar bíróság
A szlovák igazságszolgáltatás hatékonyságát emelte ki a Magyar Nemzetnek a Sátor-klán elítélése után több magyarországi nyomozó is, akik emlékeztettek rá, hogy a vád szerint rendőri vezetőket korrumpáló Vizoviczki László pere már ötödik éve tart, és még mindig nincs elsőfokú ítélet. Mint arról a PestiSrácok.hu tavaly beszámolt, a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa előtt több, mint négy éve kezdődött titkosított perben eddig több, mint hetven tárgyalási napot tartottak. Korábban csak háromhavonta tűztek ki tárgyalást, és csak idén gyorsították fel az eljárást heti kettőre, így az év végén várható elsőfokú ítélet. A vád lényege szerint az 1990-es években a prostitúciós szolgáltatást nyújtó vállalkozások, majd vendéglátóipari tevékenysége kapcsán ismert Vizoviczki jó kapcsolatokat épített ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság, illetve a Nemzeti Nyomozó Iroda vezető beosztású tisztjeivel és más hatóságok dolgozóival. Az ügyészség szerint a rendőrök feladata az volt, hogy a Vizoviczki érdekeltségébe tartozó szórakozóhelyeken lehetőség szerint ne legyenek hatósági ellenőrzések, illetve ha mégis, akkor azokról előre értesítsék őt.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Parameter.sk/Cséfalvay Á. András
salamander
2019-03-27 at 00:23
“A szlovák igazságszolgáltatás hatékonyságát emelte ki a Magyar Nemzetnek a Sátor klán elítélése után több magyarországi nyomozó is, akik emlékeztettek rá, hogy a vád szerint rendőri vezetőket korrumpáló Vizoviczki László pere már ötödik éve tart, és még mindig nincs elsőfokú ítélet.”
Én is ezt a kérdést emelném ki nyomozó kollégáim mellett érvelve. Ugyan a bíróság munkáját elismerendőnek tartom, a rettenetes időhúzást és a belső politikai harcokat (amelyek kedveznek a kormányzatnak) viszont nem.
Egy teljesen egyértelműen bizonyított tényállás (bíróság elé állítás vagy tárgyalásról lemondással egy hét alatt is lerendezhető lenne.) Ehhez képest még ezekkel is hónapokig szórakozunk.
Nem is szólva a bonyolult megítélésű ügyeket pl. korrupciós vagy költségvetési csalás ill. pénzmosás bűntette… 15 20 év is lehet a megismételt eljárások bíróváltás miatt.
Ez az igazságszolgáltatást és a renvédelmet nem csak kívűlről, hanem belülről is demoralizálja…
buckafej
2019-03-26 at 12:57
Szégyellje magát az igazságszolgáltatás.
Bírók, ügyészek, ügyvédek és általában véve mindenki, aki ezért felel.
Szégyen amilyen ítéletek születnek, és az is, amikor.
Kétes
2019-03-26 at 14:01
Igaz. Igaz.
Hesslerezredes
2019-03-26 at 14:37
Valamikor a szocializmusban, talán a hetvenes évek elején a Kecskeméti/Bács-Kiskun megyei vezetés egy szovjetunióbeli repülős úton leesett és odaveszett mindenki. Ezután a lefejeződés után teljesen új, addig egymást nem igazán ismerő emberek kerültek a helyükre pozícióba. Ekkor elkezdődött Kecskemét megújulása, fejlődése. Lehet, hogy azt kellene tenni, hogy egy leesős Boeingre felültetni az összes büntetőbírót oszt elküldeni valahova jó messzire. Oszt ha leesnek, hát megnyílik az esély teljesen új emberek tömeges kinevezésére.