Pesti Srácok

A világ leggazdagabb embere véget vethet a háborúnak?

Szinte naponta tapasztaljuk, hogy a világcégek és milliárdos tulajdonosaik lehasalnak a globalista elitnek. Kiszolgálják az uralkodó ideológiát és úgy állnak ki a központi narratíva mellett, mintha mindig is ez lett volna a véleményük. Elon Musk azonban más. Ő nem csupán kikerüli az elitet, hanem a szó szoros értelmében borsot tör az orruk alá. Amióta megvásárolta a Twittert, valóságos közellenséggé avanzsálódott a haladóértelmiségiek szerint, de ez még nem minden. Békére intette a háborúzó feleket, ami miatt a New York Times geopolitikai fenyegetésnek nevezte Elon Muskot.

Kezdjük azzal, hogy Elon Musk nem azért ilyen "szabad", mert szupergazdag. Nyilván ez is közrejátszik benne, de nem ez a fő oka. A magukat liberálisnak valló, azonban a másokat kőkemény véleményterrorral sakkban tartó "liberálisok" előszeretettel bojkottálják azok termékeit, akikkel nem értenek egyet. Így lett J. K. Rowling a világ egyik leggyűlöltebb írója, amiért kiállt a valódi nők valódi jogai mellett.

Elon Musk azonban ismét más. Ő nem egy színész, akit a szerepek tartanak életben. Nem zenész, aki függ a kiadóktól. Nem is író, akinek a könyvei bármikor lekerülhetnek a polcokról. Ő a Tesla és a SpaceX alapítója. A liberal-gestapo nem tudja Elon Musk ellen felsorakoztatni a katonáit, mert nincs fölötte hatalmuk. Elon Musk nem függ tőlük, mivel nem rájuk vannak szabva a termékei. Nem tudják bojkottálni a Teslát vagy a SpaceX-et, mert soha nem is voltak a vásárlói. Ellenben számos nagyvállalat, de még az Amerikai Egyesült Államok is függ valamilyen szinten Elon Musktól és az általa üzemeltetett rendszerektől, Ukrajnáról nem is beszélve.

Mi köze a Twitter megvásárlásának a háborúhoz?

PestiSracok facebook image

Közvetlenül semmi, de azt nem árt leszögezni, hogy a Twitter kulcsszerepet játszott a demokraták és Joe Biden választási győzelmében. Trump támogatóit elhallgattatták, a Biden holdudvarát kellemetlenül érintő információkat pedig törölték. Jack Dorsey, a Twitter akkori CEO-ja ugyan már megbánta a házmesterkedést, de egy bocsánatkérés miatt nem fogják megismételni az amerikai elnökválasztást. Most viszont jön az amerikai időközi választás. A demokraták pedig már most reszketnek, ugyanis az egyik legfőbb csataterük, a Twitter már nem biztosít számukra helyzeti előnyt. Ha pedig a háborúpárti demokraták elbukják az időközi választást, esélyes, hogy ez kihat majd a háború alakulására is. Ehhez persze az kell, hogy Elon Musk továbbra is az maradjon, aki eddig volt.... vagy akinek eddig mutatta magát.

Ha tetszett a cikk támogasd munkánkat egy megosztással. El sem hinnéd, hogy ezzel mennyit segítesz!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!