Emberek életének tönkretétele szárad Magyar Péter élettársa, Vogel Evelin édesanyjának lelkén, aki most a baloldal új messiásának a gazdasági ügyeit intézi, titkárságát vezeti – írja a Metropol. A Mandiner szerint S. Mária a jogerős ítélet indoklása szerint bűnszervezetben követett el folytatólagos csalássorozatot és magánokirat-hamisítást éveken keresztül.
Csak nemrég szabadult, miután négy évet ült fegyházban Magyar Péter gazdasági vezetője piramisjáték miatt – írta a Metropol saját értesüléseire hivatkozva. Sájer Mária Judit nemrég jött ki a legsúlyosabb büntetés-végrehajtási intézményből, a fegyházból, ahova egy bűnszervezet fontos tagjaként 1200 ember meglopásáért, gátlástalan átveréséért került.
Szabadulása után Magyar Péter legközelebbi munkatársaként találta meg számítását. Nemcsak gazdasági vezető, ő irányítja Magyar Péter titkárságát is
– írta a lap. Magyar Péter embere éveken át egy piramisjátékot üzemeltető banda tagjaként csalt, lopott és hamisított, nyugdíjasok százait is gátlás nélkül meglopva. Bűntársaival 8 milliárd forintot tüntettek el, az összeg jelentős része azóta sem került elő.
Körülbelül 7 milliárd forintot sikerült elrejteniük a hatóságok elől
– derült ki a cikkből.
Szoros kapcsolat Magyar Péterrel
Az ügy érdekessége, hogy az elítélt bűnöző Vogel Evelinnek, Magyar élettársának az édesanyja, akit a „baloldal messiása” sok nyilvános szereplésére magával visz – derítette ki a Metropol. A 4 évet fegyházban letöltő, nemrég szabadult Sájer a legszűkebb stábba tartozik, mint például Nagy Ervin. Ő kezeli a számlákat, fizeti a beszállítókat, színpadi technikát, testőröket, irányítja, kezeli a hirtelen százmilliókkal felduzzasztott Magyar-közösség pénzügyeit. A színpadra lépés előtt jellemzően vele vált szót utoljára Magyar Péter – írták.
Emberek életének tönkretétele szárad a lelkén
Magyar Péter gazdasági vezetője a bűnözői tevékenysége alatt azt hazudta a károsultaknak, hogy a médiába, filmgyártásba fekteti be a pénzt, így fizet majd magasabb hozamot. A bírósági ítélet kimondta, hogy egy károsultra vetítve ő okozta a legnagyobb kárt, miután 108 milliót csalt ki egyetlen embertől. Volt, akit rábeszélt arra, adja el a lakását, hogy a pénzt majd „megforgathassa” – írták.
Nem zavarta az sem, ha emiatt utcára került valaki. A vádirat szerint nem egyszer papírzacskóban vitték el a becsapott nyugdíjasok félretett pénzét.
Annak érdekében, hogy hiteles legyen a megtévesztés, banki igazolások ezreit hamisították, hamis banklogókat gyártottak. A megtévesztés kedvéért a bűnszervezetnek még arra is volt gondja, hogy Budapesten a fontos pénzügyi intézményeknek helyet adó Bank Centerben, a Szabadság téren béreljenek irodát. Döbbenetes „epizód”, hogy a bűnbanda tagjai, amikor kezdett összeomlani a „rendszer”, 700 millió forintnyi készpénzt bevittek egy lottózóba. A rengeteg szelvény megjátszására külön terminált kellett felszerelni! A kicsalt pénzt kockára téve végül 100 millió forintot sikerült nyerniük.
Sájer Mária, Magyar Péter gazdasági főnöke bírósági vallomásában elismerte, hogy „nem volt ismeretlen” számára ez a pénzügyi modell; bevallotta, hogy több más piramisjátékban is részt vett. Súlyosító körülményként értékelte a bíróság, hogy Sájer Mária akkor is folytatta az emberek kifosztását, amikor a banda egyes tagjait már letartóztatták. Még ekkor is kicsalt több gyanútlan emberből sokmillió forintot. Ahogy a bírósági ítélet indokolása kimondja:
gátlástalanul hazudva, manipulálva fosztotta ki őket.
A bíróság a lehető legsúlyosabb büntetésvégrehajtási fokozattal sújtotta, 4 év fegyházat kapott, és még a feltételes szabadságra kerülés lehetőségét is kizárták. Ilyen büntetést csak a legveszélyesebb bűnözők esetében szabnak ki a bíróságok.
Mi is az a piramisjáték?
Bár a piramisjáték, vagy közismertebb nevén pilótajáték fogalma már 1978 óta ismert, amikor az V. törvény 299/C. §-a azonos nevű bűntettet határozott meg – a hatályossal lényegében azonos szöveggel –, most, 2024-ben is éppen úgy vigyáznunk kell, hogy ne verjenek át minket, mint évtizedekkel ezelőtt. A lényege azóta sem változott, elvégre egy olyan, nem fenntartható, hierarchikus pénzügyi hálózatról van szó, amelybe az újonnan belépett emberek belépési díját a korábbi tagok, vagyis lényegében a „piramisban” felettük elhelyezkedő személyek kapják meg. A közismertté vált piramisjátékoknál ez termékek értékesítésével történik, ezzel szemben a pilótajátékban senkinek sem kell senkinek árucikket értékesíteni, viszont egy csatlakozási díj ellenében mindenki kap fizetséget. A piramisjáték lényegét viszont a törvényi tényállás konkrétan meghatározza, így a bűncselekmény szempontjából nem annak van jelentősége, hogy piramisjátéknak hívják-e a játékot, hanem annak, hogy a tényállásban leírt feltételek, működési szabályok megvalósulnak-e. A játék lényege minden esetben a mások pénzének összegyűjtése és szétosztása.
Forrás: Metropol; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS