
Orbán Viktor egy békekötési segédbeszéd keretében elmondta, világossá tette, hogyan lehet véget vetni a háborúnak – jelentette ki a miniszterelnök beszédét elemző pódiumbeszélgetésen Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője, hozzátéve, a miniszterelnök ugyanis eloszlatta a nyugati sajtó legnagyobb félreértését, amikor kijelentette: senki ne reménykedjen abban, hogy Zelenszkij és Putyin találkozni fognak, de még egy fegyverszünetben sem. Az oroszok ugyanis azt várják, hogy az amerikaiak adjanak garanciát, azaz a békekötés a nyugati világ és Oroszország között kell végbemenjen. Mráz Ágoston Sámuel szerint a beszéd újdonsága éppen abban állt, hogy ez a megközelítés eddig a nyugati sajtóban nem kaphatott teret. Schiffer András többek közt arról beszélt, a miniszterelnök évekkel korábban a Nyugat hanyatlásáról értekezett éppen Tusnádfürdőn, amiért mindenki kinevette. A volt parlamenti képviselő szerint azonban mára oda jutott a világ, hogy a világ 10 legnépesebb országából kilenc nem akar az USA alá betagozódni, sőt pont annak ellenében alkotnak szövetségeket. Mint megjegyezte, ezért is örül annak, hogy Orbán Viktor lassan “lejött az atlantista tripről”. Schiffer András ugyanakkor arról is beszélt, az a szomorú helyzet állt elő, hogy aki békét akar, az Donald Trumpnak fog drukkolni az amerikai elnökválasztáson…
Orbán Viktor Tusnádfürdőn elhangzott beszédét elemezte Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője, és Schiffer András jogász, volt parlamenti képviselő szombat délután.
Rituálék, tradíciók nélkül nem lehet politikai közösséget építeni
Mráz Ágoston Sámuel a felvezető kérdésre reagálva elöljáróban arról beszélt, a Fidesznek mint politikai közösségnek vannak rituáléi, a hagyományos évenkénti országértékelő beszéd, a szűkebb körnek szóló kötcsei találkozó, vagy Tusnádfürdő, ahová mindenki ellátogathat. Mint ugyanakkor megjegyezte, az más kérdés, hogy ezek a rituálék mennyire köthetőek a miniszterelnök személyéhez, vagy mennyire tekinthetőek politikai hagyománynak.
Schiffer András erre úgy reagált, ha történetesen Márki-Zay Péter nyerte volna meg a választást, nem biztos, hogy ő szólalna fel miniszterelnökként Tusnádfürdőn, hiszen az összefogás annyira labilis politikai képződmény volt, hogy könnyen történhetett volna miniszterelnökjelölt-váltás. A szabadegyetem kapcsán kitért arra, bár 2013-ban, mikor először vett részt Tusnádfürdőn frakcióvezetőként egy vitában, azonnal le-orbánbérencezte a balliberális sajtó, de az már akkor világossá vált a számára, hogy az elmúlt 30 év legjelentősebb határon túli fesztiválja a Bálványosi Szabadegyetem, amelynek külön erősségét képezik a beszélgetések, előadások, viták, kulturális rendezvények, amelyek a fesztiválipar felfutásával Magyarországról is kikoptak. Mint megjegyezte, lehet azon poénkodni, hogy ez egy fideszes rendezvény, de gúnyolódás helyett a politikai ellenfeleknek inkább azon kellene elgondolkodniuk, mi is a jobboldal sikerének titka. Hangsúlyozta, rituálék, tradíciók nélkül nem lehet egy politikai közösséget fenntartani.
Békekötési segédbeszéd
Mráz Ágoston Sámuel kérdésre válaszolva elmondta, az emlékezetes 2014-es beszédhez hasonlóan – ahol először megfogalmazódott az illiberális-liberális ellentét – a miniszterelnök most is megfogalmazott hasonló ellentétpárt, amikor arról beszélt, a posztnyugattól a Közép-Európa vette át a hagyományos európai értékek őrzését. Mint hozzátette, a beszéd alapján látható, hogy a miniszterelnök komoly szellemi munkát végez, hogy hitelesen, egy nagyobb absztrakciós szinten legyen képes megfogalmazni a valóságot a hallgatóság számára, és szerinte ez az, amire más nyugati vezető jelenleg nem lenne képes. Az elemző kiemelte, talán a beszéd egyik legemlékezetesebb epizódja az volt, amikor Orbán Viktor elmondta, hogyan lehetne véget vetni a háborúnak. A miniszterelnök ugyanis eloszlatta a nyugati sajtó legnagyobb félreértését, amikor kijelentette: senki ne reménykedjen abban, hogy Zelenszkij és Putyin találkozni fognak, de még egy fegyverszünetben sem. Az oroszok ugyanis azt várják, hogy az amerikaiak adjanak garanciát, azaz a békekötés a nyugati világ és Oroszország között kell végbemenjen. Mráz Ágoston Sámuel szerint ez egyfajta „békekötési segédbeszéd volt”, és bár Orbán Viktor nélkül is bárki juthatott hasonló következtetésekre, a beszéd újdonsága éppen abban állt, hogy ez a megközelítés eddig a nyugati sajtóban nem kaphatott teret. Orbán Viktor ugyanis világossá tette, hogy senki se követelje Oroszországtól és Ukrajnától, hogy kettesben rendezzék ezt a problémát, és ezt eddig senki nem fogalmazta meg az európai vezetők közül.
Schiffer András a felvetést úgy kommentálta, hogy aki követi Orbán Viktor elmúlt hónapokban elhangzott beszédeit, az könnyen összerakhatta már magában a Tusnádfürdőn elhangzottakat, mindazonáltal fontosnak nevezte, hogy egy miniszterelnök pontosan diagnosztizálja, ami az országban és annak környékén történik. Ugyanakkor megjegyezte, az elhangzottak pragmatikus kijelentések voltak, és ezek nem Orbán Viktor zsenialitását dicsérik, sokkal inkább állítanak ki szegénységi bizonyítványt a hazai baloldal, és a nyugati politikai elitről. Véleménye szerint mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a balliberális oldal a kampány előtt és után is megspórolta magának, hogy bármit is mondjon a jelenleg zajló folyamatokról, az európai vezetők pedig olyannyira szóra sem érdemesek, hogy például a német kancellár nemhogy egy Kohl vagy Adenauer, de még egy Merkel szintjét sem éri el. Mint kiemelte, az a szomorú tapasztalat, hogy az innovatív, elemző, önálló politikai gondolkodás kezd kiveszni a nyugati politikából.
Kinevették Orbánt, mikor a hanyatló Nyugatról beszélt
Mráz Ágoston Sámuel a folytatásban elmondta, a miniszterelnök nem abban a reményben mondta el beszédét, hogy azt Nyugaton esetleg meg is fogadják, főleg, ha felidézzük, amint az Európai Bizottság elnöke kék-sárgába öltözve jelenti be az újabb szankciós csomagokat. Orbán Viktor szerinte azért is utalt vissza Angela Merkelre – akivel nem voltak politikai barátok -, mivel a volt német kancellár reálpolitikus volt. Donald Trump pedig azért szerepelhetett hivatkozási alapként, mert üzletemberként ért a tárgyaláshoz, képes leülni egy asztalhoz minden féllel. Az elemző szerint ez a két elem veszett ki a nyugati politikából, azaz a pragmatizmus és a tárgyalási hajlandóság. Európának ugyanis megvolt a lehetősége, hogy a minszki megállapodás révén békét teremtsen Ukrajna és Oroszország között, de ebben kudarcot vallott, ezért is lehet az USA a béketárgyalások kulcsa.
Schiffer András arról beszélt, egyáltalán nem meglepő, hogy a tusnádfürdői beszéd külpolitikai fókuszú volt. Mint kifejtette, Magyarországnak volt 18 nyugodt éve, a 2008-as gazdasági válságtól kezdve azonban kiderült, hogy a külpolitika nem politikusok hobbija, vagy elvont tudóskodás, hanem a valóság. Az időben előre haladva ezután következett a migráció, a covid-járvány, vagy az orosz-ukrán háború, amely mindezt igazolja. A volt politikus megjegyezte, Orbán Viktor diagnózisaival 90 százalékban egyet is szokott érteni, példaként felidézve, amikor a miniszterelnök évekkel korábban a Nyugat hanyatlásáról beszélt, amiért mindenki kinevette. Schiffer András szerint azonban mára oda jutottunk, hogy a világ 10 legnépesebb országából kilenc nem akar az USA alá betagozódni, sőt pont annak ellenében alkotnak szövetségeket. Ugyanez, amikor a ’90-es években az Egyesült Államok még katonai támaszpontként használta Indonéziát, Pakisztánt vagy Egyiptomot, elképzelhetetlen lett volna. Schiffer András ugyanakkor kiemelte, amiben nem ért egyet a miniszterelnökkel, hogy egyrészt nem mutat rá a globális kapitalizmusra, mint a problémák gyökereire, hasonlóképpen mellőzi az ökológiai válság kérdését, amely számtalan probléma kiváltó oka, legyen az a migráció, vagy a covid-járvány. Mint megjegyezte, a miniszterelnök legalább „kezd lejönni az atlantista trippről”, hiszen még Barack Obama idején sem kritizálta az USA imperialista törekvéseit.
Mráz Ágoston Sámuel a felvetésre úgy reagált, Orbán Viktor 2008 óta biztosan nem vádolható atlantizmussal. Ebben az évben ugyanis a miniszterelnök élesen elítélte a Grúzia elleni orosz beavatkozást, mire Barack Obama azzal köszönte meg a közép-európaiak hősies kiállását az orosz agresszióval szemben, hogy lefújta a rakétaprogramot. Az elemző szerint Magyarország ekkor tapasztalta meg, hogy az oroszokkal szembeni stratégiai kérdésekben nem számíthat az USA-ra, azért csak a szuverén érdekeit kell szem előtt tartania. Hazánk ezért is keresett legalábbis gazdasági kapcsolatokat Kínával és Oroszországgal. Mráz Ágoston Sámuel felidézte, Orbán Viktor nemrégiben úgy fogalmazott, Amerika erős, Kína erősödik, Európa bajban van, és ez lehet az a viszonyítási pont, ahogy Magyarország szuverenitási stratégiáját meg kell határozni. Kitért ugyanakkor arra, hogy a beszéd kegyetlen látleletet adott a V4-ek jelenlegi állapotáról, hiszen hazánk a lengyelekkel jelenleg nem tud együttműködni, a csehek és a szlovákok pedig nem is kívánnak, mivel Nyugaton akarnak jó pontokat szerezni.
Aki békét akar, Trumpnak szurkol
Schiffer András arról beszélt, az a szomorú helyzet áll elő, hogy aki békét akar, az világnézeti meggyőződésétől függetlenül Trumpnak drukkol az amerikai elnökválasztáson, ő ugyanis hosszú idő óta az egyetlen olyan elnök volt, aki nem indított háborút. Mint kiemelte, Putyint nem lehet felmenteni háborús bűnei alól, de a konfliktus elfajulásában az USA-nak jelentős felelőssége van, és abban is, hogy a tárgyalások megakadtak az ukránok és az oroszok között. A Visegrádi Négyekről szólva arról beszélt, ez az elmúlt 12 év egyik legfontosabb politikai vívmánya, hiszen a rendszerváltó politikai elit egy jó darabig csak annyit tudott, hogy már nem Moszkvából, hanem Bonnból, Berlinből vagy Washingtonból érkeznek az utasítások. Kelet-Európában még dicsekedtek is a különböző kormányok, hogy éltanulók. A visegrádi országok összefogása ebben jelentett jelentős változást, nem is véletlenül szúrja a szemét a németeknek éppúgy, mint az amerikaiaknak, az EU-nak, vagy éppen az oroszoknak. Schiffer András ugyanakkor úgy vélte, a történelmi múlt miatt nagyon könnyű éket verni a V4-ek közé, és ez most be is következett. Ugyanakkor megjegyezte, mindez nem lenne olyan könnyű, ha nem állnának ezek az országok folyamatos negatív adó-, és bérversenyben, hanem megállapodnának.
Brüsszel csúnyán átverte Magyarországot a helyreállítási alappal
Mráz Ágoston Sámuel arról is szólt, a 2030-as gazdasági helyzet, és annak lehetősége, hogy a V4-ek, vagy Magyarország nettó befizetője legyen az Európai Uniónak, nagyban függ a háborútól. Ugyanakkor a gazdasági fejlődés miatt a következő uniós költségvetési ciklus tárgyalásai során már lényegesen más lesz akár hazánk testtartása is. Az elemző kitért arra, csúnya átverés történ 2020 decemberében Brüsszelben, amikor a magyar miniszterelnök megállapodott az újraindítási alapról, annak érdekében, hogy ne akadályozza a gazdaságok újraindítását. Ehhez képest 2022 júliusában Magyarország abból az alapból, amelyet azért hoztak létre, hogy a bajból kisegítse a gazdaságokat, egyetlen eurocentet sem kapott. Mint kiemelte, ez a tapasztalat beépült a magyar, de a közép-európai országok hozzáállásába is. Schiffer András ezzel kapcsolatban megjegyezte, az Európai Bizottság éppen megkezdte az Európai Unió szétverését, amikor a jogállamiságra hivatkozva pont a jogállamiságot számolja fel, közben azt is érzékeltetve, hogy nem is érdeke a megállapodás a helyreállítási alapról.
Vezetőkép: facebook.com
Susánszky Mátyás
2022-07-25 at 23:08
Bejla, hát persze hogy fizet. Azért is fordulhat elő, hogy Tusnádfürdőn, egy elemző beszélgetés egyik meghívottjaként megírjuk, mit mondott.
Akárki
2022-07-24 at 21:28
A tegnapesti atv Civil a pályán-jában is elemezték:kuncze-ő különösenhozta a formáját…-a
pusztaierzsébet,nameg a választási fals előrejelzésével teljesenhiteltelennévált hahnbandi…
Orientál
2022-07-24 at 16:42
Schiffer is legalább tudja nem csak érzi hogy a balliberális zöld politika az egész emberiségre nagyon kártékony ,Schiffernek annyit azért az eszébe juttatok hogy Orbán elemző előadása több mint kétszeres időt vett igénybe a kiszabottnál. Viszont amilyen kaotikus háborús gazdasági társadalmi jogi helyzetbe kényszerítik a balliberálisok és a zöldek Soros vezetésével az emberiséget akkor az Orbán ekkora időtúllépésén nincsen mit csodálkoznunk és meglepődnüni sincsen okunk.
Orientál
2022-07-24 at 16:33
Bejla Te hazug kártékony ,mert Schiffer ott volt és fel is szólalt a tusnádi politikai társadalmi nemzeti gazdasági …. eseményen.
TalEle
2022-07-24 at 16:09
A Zelenszkijhez hasonló ukrán oligarchák az amerikaiak markában vannak, azon belül is a háború legfőbb vámsszedőjének Soros markában! Akkor lesznek orosz-amerikai béketárgyalások, ha, talán, 2024-ben Sorosék eltakarodnak!
sigula
2022-07-24 at 14:27
gass:
Schiffer, gondoljon egyébként akármit róla, még nem döfött tőrt senkibe, viszont bele már döftek: Karácsony, Jávor, Szél, Kabul rózsája és még néhányan. Éppen azért, mert merészelt egyes ügyekben (pl. határkerítés) a kormánnyal szavazni és ez az út kikoptatta volna – ha a kormány mond A-t: nem, ha B-t mondja akkor szintén nem mentalitású – ellenzéket és ezt a veszélyt ki kellett küszöbölni. Schiffernek, bármilyen szokatlan , elvei vannak. Ezek egy részével csak egyetérteni lehet, más részével meg lehet vitatkozni. Nem értem az a zsigeri elutasítást, amiben számos kommentelő részesíti. Származási – családi és egyéb – alapon nem helyes ítélkezni.
Patriot
2022-07-24 at 13:02
Aki a kutyapárta szavaz, együtt mutatkozik a sörösdobozzal hadónászó vadkender mámoros pökhendi alakkal , az valószínű egy politikai szélhámos és ne akarja nekünk az észt osztani mert ugye madarat tolláról,embert barátjáról!
füredi46
2022-07-24 at 12:42
Bejla-nak: ha nem vetted volna még észre, dr.Schiffer András egy rendkívül okos, széles látókörű és tájékozottságú ember, aki bölcsen látja hazánk és a világ dolgait, s az egyetlen balliberális, aki képes reálisan nézni és értelmezni az ország helyzetét, az Orbán-kormány működését. Többször nyilatkozott – liberálisként – az Orbán-kormány jó húzásairól és elítélően például a szerinte is minden nívót alul múló ellenzék viselkedéséről, sőt Gyurcsány politikai kalandorságáról is. (Márky-Zajt is totál alkalmatlannak tartotta és az egész ellenzék alávaló, sárdobáló kampányát, akik csak a koncért, a hatalomért “fogtak össze”, és a Fidesz, valamint az Orbán-kormány mocskolása volt a “programjuk”, és nem tudtak semmi alternatívát állítani a választópolgárok elé). Nem véletlen, hogy Schiffer szakított ezzel az ellenzékkel, ezzel nem azonosul, fel is hagyott a politikával (az LMP alapítójaként azt régen ott hagyta már), s ma már inkább csak amolyan magányos “farkasként” nyilvánul meg, s meglehetősen ritkán. Ha kérdezik, elmondja a véleményét, ami sosem azonos a csak mocskolódni tudó ellenzékével, viszont nagyon is reális és többnyire telitalálat. Schiffer sokszor ért egyet Orbán Viktorral, mint például fentebb is. Súlya van annak ugyanis, ha egy vezető liberális értelmiségi és közismert (volt) ellenzéki politikus az Orbán-kormány politikáját helyesli, még ha nem is minden tekintetben. Hát ezért, kedves Bejla…
Bejla
2022-07-24 at 10:15
azt szeretném megkérdezni a péestől, hogy fizet nekik ez a siffer, hogy mindig őt szerepeltetik minden témában?
hivő
2022-07-24 at 09:51
Orbán nem zseni?Igenis
kell zsenialitás ahhoz
a fajta elkötelezettséghez
amit Orbán múvel.
Varga Zoltán
2022-07-24 at 08:12
Schiffer, magyarázza már meg valaki. Ez egy magyar és keresztényellenes szadesz zöld maradvány
Chiovini György
2022-07-24 at 07:35
“globális kapitalizmus, ökológiai válság”
Jól látja Schiffer András, hogy ezek nem szerepeltek Orbán Viktor beszédében. Szinte minden világprobléma gyökere a globális kapitalizmus, és a jövőnk nagy kihívása az ökológiai válság. A globális kapitalizmus rossz, de jobb híján együtt kell élni vele. Az ökológiai válsággal való szembenézés olyan nagy életmódbeli változásokat kíván, hogy egy politikus nem szívesen hozakodik elő vele. Pontosabban, ha hatalmon van, és azt meg akarja tartani. Ezért feladata ez azoknak, akiknek más a helyzete. A politikai elemzők tartsák napirenden az ilyen témákat.
Ungarn über alles !
2022-07-24 at 07:05
gsss
23:36
Schifike fajzata ékessége – de a látszat kedvéért szokott a baloldalra is köpni egyet-egyet
ViAM
2022-07-24 at 06:01
Ez a végtelenül alattomos schiffer az áljobboldali barátaival eltűnhetne a jó büdös francba.
Nonvideor
2022-07-24 at 05:49
gsss 2022-
TASZ-os. Ráadásul Schmidt Mariskával történelmet hamisítanak, azt állítván, hogy a 2006-os pogrom után törvénytelenül elítélt civileket a TASZ védte és mentette fel.
Nem. A Nemzeti Jogvédők szabadították ki őket!
Közismert, hogy az USA nagykövetsége bábáskodásával alapította meg az SZDSZ fiókpártját, az LMP-t.
moliere
2022-07-24 at 01:25
Nekem nincs akkora bajom Schifferrel, mint amekkora sokaknak, valahol tisztelem, hogy ki mer szólni a szólamból és nyilván az eszét is, habár egy zsidónak mindig könnyebb megugatni a falkát, mint akit élből lenáciznak, és jön az antiszemita vád (rá nem jön), és le is szarom egyébiránt, hogy zsidó, meg hogy libsi, és a származását, felmenőit is, azon nem mindig múlik sok, DE AZ MEGLEP, hogy Schiffer olyat szól, hogy “lejön az atlantista tripről”. Ezen azért megálltam egy picit. Ez úgy hangoztt, mintha Schiffer legalábbis évtizedek óta Amerika-kritikus lenne, vagy Nyugat-kritikus. Szerintem inkább az a kép él róla (is) a köztudatban, hogy “européer”, és nyilvánvalóan “atlantista”.
.
Másik: Bocs, András uram, de nekünk nincs ám két évünk még, hogy megvárjuk, hogy vége lesz-e a háborúnak, mondjuk Trump segítségével. Egyrészt ne ezen múljon, mert a republikánusok legalább ugyanilyen szintű háborús héják, mint a woke által bekábított demokraták. Csak ők legfeljebb pragmatikusan fogják folytatni, minden buzi és nigger máz nélkül, ők nem az emberi jogok, hanem a nettó hazafias antikommunizmus (!!!! oroszok tehát kommunisták – a republikánus szavazó nem okos, ne ringassa ebbe senki magát!) jegyében. Amerika a republikánusok számára is ostrom alatt áll majd, és a BRICS, vagy ha jól haladnak a dolgok (az LGBTQIE*+FUCKTHEWHITEMEN mintájára) BRICSIVSIDPRKCSUB (ahol az U bizony azt az országot jelenti, bizony!) a republikánus Amerika főellensége lesz. Én nem is bánnám, mert igenis illúzióim vannak: a BRICS és folytatásai és főnöke (Peking) nem kirabolni akarja a kereskedelmi partnereit és nem ledominálni a beteg ideológiájával, hanem kereskedelmi hasznot akar realizálni, de az mindkét félnek lehet előnyös, máskülönben nem lehet fenntartani, csak katonailag, az meg drága, és az USA hibájába kéne lépni. Szóval ez a paradigma, ez a beteg felsőbbrendű angolszász szemét megérett a pusztulásra. Kár, hogy sok ember a világon a fehérekkel köti össze, és még jó, hogy az oroszok is fehérek. Talán van hová csatlakoznunk, fehéreknek… Másik kár, hogy az angolszászok nem tudnak veszíteni. A németek tudnak, ők már szinte csak azt tudnak, de az angolszászok nem tudnak. Mindenki másnál nagyobb a veszélye annak, hogy felgyújtják a világot, ha már nem lehetnek benne a nacsalnikok. Valahogy álmukban, fájdalommentesen kéne elaltatni ezt a nagyképű “civilizációt”…
gsss
2022-07-23 at 23:36
Schiffer az a tanult okos gazember aki mindig valakihez okoskaként mellé áll, de egy perc alatt beledöfné a tört.
Akkor is SZDSZ-es marad.
Nahát
2022-07-23 at 23:12
Ki a fene ez a Schiffer András nevű pofa, aki felülről lefelé beszélve értékeli Orbán Viktor beszédét? Nem kell neked értékelned Orbán Viktort több szempontból sem. Egyrészt, mert sokkal okosabb és becsületesebb nálad, másrészt meg értettük a beszédét, nem kell hozzá tolmács. Fontoskodó szamár!
K
2022-07-23 at 22:15
K. F.
2022-07-23 at 21:37
Igazad van.
Az Európai Egyesült Államok, és az EU ügyészség szerintem se elfogatható, egyik se a nemzeti önállóságot függetlenséget jelenti.
Alább azt írták hogy keresztényellenes. Ezt sem helyeslem.
De a liberális ellenzékből ő a legnormálisabb, ezért ha a P.S. leközli gondolatait, elolvasom.
K. F.
2022-07-23 at 21:37
K 2022-07
Schiffer kígyónyelvű.
Ha eddig nem tudtad volna, ragaszkodik az Európai Egyesült Államokhoz, nyilatkozta, hogy be kell állnunk az EU ügyészség alá.
Ez neked függetlenség?!
K
2022-07-23 at 21:23
Schiffer András meglátásai jók, és sok meglátásával egyetértek.
Nem hiszem hogy foglalkozni kellene múltjával, ha nézetei normálisak és az igazságra és a függetlenségre (szuverenitásra) törekszik.
Én is Trumpnak fogok drukkolni, de azért nem haragszok Schifferre mert ő nincs jó véleménnyel róla.
K.F
2022-07-23 at 21:14
“az a szomorú helyzet állt elő, hogy aki békét akar, az Donald Trumpnak fog drukkolni az amerikai elnökválasztáson…”
.
Kinek drukkolna?!
Az Always Bidennek, te szegény, együgyü félnótás?!
K
2022-07-23 at 21:14
“csúnya átverés történ 2020 decemberében Brüsszelben, amikor a magyar miniszterelnök megállapodott az újraindítási alapról, annak érdekében, hogy ne akadályozza a gazdaságok újraindítását”….:
Már voltak korábban is átverések, amikor az EU a Tavares és Sargentini jelentésekkel hátba támadta Magyarországot, ezért az “újraindítási alap” megvonása várható volt, és VÁRHATÓ TOVÁBBI ÁTVERÉS IS.
A liberális vallásellenes Európai Unió ellenségként bánik a keresztény alkotmányú Magyarországgal, és további átverések és támadások várhatóak.
Akárhogyan fog nyelni és tűrni Magyarország, az csak felbátorítja az EU-t a további fokozódó rágalmazásban.
Tudományos libsizmus
2022-07-23 at 21:10
Más nyugati vezető jószerivel még egyáltalán beszélni se képes. Lásd pölö korunk Brezsnyevét, Bident.
Győző
2022-07-23 at 20:58
Mit favorizáljuk a TASZ-os Schiffert, magyarázza már meg valaki. Ez egy magyar és keresztényellenes szadesz zöld maradvány.