Pesti Srácok

tusványos 2022

Ez egy békekötési segédbeszéd volt - Mráz Ágoston Sámuel és Schiffer András elemezte a miniszterelnök tusnádfürdői gontolatait

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2022 július 23.
Orbán Viktor egy békekötési segédbeszéd keretében elmondta, világossá tette, hogyan lehet véget vetni a háborúnak - jelentette ki a miniszterelnök beszédét elemző pódiumbeszélgetésen Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője, hozzátéve, a miniszterelnök ugyanis eloszlatta a nyugati sajtó legnagyobb félreértését, amikor kijelentette: senki ne reménykedjen abban, hogy Zelenszkij és Putyin találkozni fognak, de még egy fegyverszünetben sem. Az oroszok ugyanis azt várják, hogy az amerikaiak adjanak garanciát, azaz a békekötés a nyugati világ és Oroszország között kell végbemenjen. Mráz Ágoston Sámuel szerint a beszéd újdonsága éppen abban állt, hogy ez a megközelítés eddig a nyugati sajtóban nem kaphatott teret. Schiffer András többek közt arról beszélt, a miniszterelnök évekkel korábban a Nyugat hanyatlásáról értekezett éppen Tusnádfürdőn, amiért mindenki kinevette. A volt parlamenti képviselő szerint azonban mára oda jutott a világ, hogy a világ 10 legnépesebb országából kilenc nem akar az USA alá betagozódni, sőt pont annak ellenében alkotnak szövetségeket. Mint megjegyezte, ezért is örül annak, hogy Orbán Viktor lassan "lejött az atlantista tripről". Schiffer András ugyanakkor arról is beszélt, az a szomorú helyzet állt elő, hogy aki békét akar, az Donald Trumpnak fog drukkolni az amerikai elnökválasztáson...
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!