Pesti Srácok

Ez is hungarikum: a kapitalizmust és az ellenzéki sajtót is a komcsik építették a rendszerváltáskor – Borvendég, Dézsy és Mező a Polbeatben!

Ez is hungarikum: a kapitalizmust és az ellenzéki sajtót is a komcsik építették a rendszerváltáskor – Borvendég, Dézsy és Mező a Polbeatben!

Azóta, hogy végre nemcsak a pártállam volt belügyesei és az SZDSZ felkent kutatói turkálhatnak a megmaradt állambiztonsági és pártiratok között, hanem minden felkészült szakember és műkedvelő, egészen elképesztő dolgok derülnek ki a rendszerváltásról. Arról, hogy a kommunista elit hogyan mentette át magát az újvilágba az általuk csak "modellváltásként" emlegetett folyamat során, itt, a PestiSrácok.hu-n szenzációval felérő írásokat olvashattak Mező Gábor tollából A hálózat című rovatunkban, vagy például Dézsy Zoltán filmrendező a pártvagyon lenyúlását feltáró riportjainak sorában. Hasonlóan izgalmas lelepleződéseknek lehettünk tanúi Borvendég Zsuzsanna történész nálunk is sokat idézett könyveit olvasva, vagy éppen a Hamvas Intézet, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága vagy a "30 éve szabadon" emlékévet szervező Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány munkáiból. Szemfényvesztés volt az egész? Vagy 40 évnyi diktatúra és megszállás után végre újra szabadok lettünk? Is-is. Erről vitázik a mai Polbeatben Borvendég Zsuzsanna történész, Dézsy Zoltán dokumentumfilm-rendező és Mező Gábor kutató, a PestiSrácok.hu A hálózat című rovatának szerzője. FELVÉTEL ÉS KÖZVETÍTÉS ISMÉT AZ R56 SÖRÖZŐBŐL KEDD ESTE HÉT ÓRÁTÓL! Várjuk Tisztelt Olvasóinkat a helyszínre vagy a monitor elé.

KEDVES OLVASÓINK! A KÖZVETÍTÉST BIZTOSÍTÓ SZERVERTEREMNÉL EGY MUNKAGÉP ÁTVÁGTA AZ INTERNETKÁBELT, EZÉRT A POLBEATET FELVÉTELRŐL SZERDÁN DÉLELŐTT TESSZÜK KÖZZÉ!

A témában vasárnap jelent meg Mező Gábor legfrissebb cikke, A Hálózat nagy trükkje: A lázadó Kaput az állambiztonság cége adta ki – a média lenyúlásának története (4.) címmel, Dézsy Zoltán pedig az állampárt Kossuth Könyvkiadójának és értékes ingatlanának lenyúlását írta meg pénteken A Kossuth Kiadó lenyúlása – A szocik maguknak csináltak kapitalizmust a rendszerváltás idején címmel. Borvendég Zsuzsanna a PestiSrácok.hu tavaly novemberi Modellváltás '89 - Tetszettünk volna...? című történelmi fesztiválján tartott előadásáról pedig ITTtudósítottunk.

Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben közvetítve a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél).

PestiSracok facebook image

A közvetítést az Itt.Ott TV támogatja. 51 magyar tévécsatorna, bárhol a világon, kötöttségek nélkül! Smart TV-n és mobilon is nézhető!

Az élő közvetítések között a PestiSrácok.hu PS Mozi archív videóriportjai láthatóak!

PESTISRÁCOK.HU produkció

Ajánljuk még

Az RTL Klub egykori hírigazgatója tagadja, hogy büntetőeljárás folyna ellene kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények miatt

Forró drót 2024 november 15.
Kotroczó Róbert volt korábban az egyik legnagyobb magyarországi kereskedelmi televízió, az RTL Klub hírigazgatója, akit Ábrahám Róbert, egykori kollégánk összefüggésbe hozott az Odakint szörnyek járnak című sorozata megbotránkoztató ügyeivel. A szálak állítása szerint a volt tévéshez is elvezetnek, kábítószer-kereskedelem, ezzel összefüggő haláleset és orgiák is szóba kerültek. Kotroczó elmondta azonban, hogy nincs ellene semmilyen büntetőügy folyamatban és jogi lépéseket tervez az elhangzottak miatt.