Két, a szervezett bűnözéshez köthető alvilági aktát porolt le a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) gyilkossági csoportja, amely a Portik Tamás fémjelezte bűnözői kör viselt dolgaival is foglalkozik – értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, nyílt eljárás még nincs elrendelve ezekben az ügyekben, ugyanakkor az akták elővételét azért lépték meg a nyomozók, mivel a hónapokkal ezelőtt elfogott Turekkel és a gyanú szerint az ő megrendelésére kiiktatott Döcher Györggyel hozták abban az időben összefüggésbe ezeket a bűneseteket. Döcher volt barátnőjével, Haraszti Teodórával és egy kereszttel hátba szúrt pénzváltóval, Zaharovics Zalánnal is hidegvérrel végeztek a ’90-es években, ám eddig senkire nem tudták rábizonyítani az emberöléseket.
Leporolta a ’90-es évek elején meggyilkolt pénzváltó, Zaharovics Zalán és az 1999-ben kivégzett Döcher „Csontkezű” György egykori barátnője, Haraszti Teodóra megölésének aktáját is a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) – tudta meg a PestiSrácok.hu. Információink szerint nyílt eljárás még nincs elrendelve ezekben az ügyekben, ugyanakkor az akták elővételét azért lépték meg a nyomozók, mivel a hónapokkal ezelőtt elfogott Turekkel és a gyanú szerint az ő megrendelésére agyonlőtt Döcher Györggyel hozták abban az időben összefüggésbe ezeket a bűneseteket, igaz, bizonyítani egyik ügyben sem tudták Turekék bűnösségét.
Kereszttel a hátában végezte Cinóber üzlettársa
Turek és Döcher ellen már az elkövetés után eljárás indult Haraszti Teodóra megölésével kapcsolatban. A rendőrség a gyanút arra alapozta, hogy a lány állítólag féltékenységből azzal fenyegetőzött, feladja barátját, méghozzá emberölési ügyekben. Nem sokkal a fenyegetések után a lány eltűnt, majd holttestét kutyák kaparták ki a földből Érden.
Valószínűnek tűnt, hogy megfojtották, de mivel a nyaki képletek alkalmatlanok voltak arra, hogy a halál pontos okát meghatározzák, vagyis azt, hogy valóban megölték-e, a nyomozást végül megszüntették
– közölte korábban a Blikkel egy volt rendőr, hozzátéve:
pedig volt egy tanúnk, aki a téglagyár utcájában lakott, és elmondta, hogy szilveszter éjjel a fiát várva éjfél előtt nem sokkal látott egy, a gyár irányába tartó piros Porschét, ami fél óra múlva vissza is jött onnan. Az autót megtaláltuk Turek egyik emberénél és a járművet átvizsgálva ráleltünk a megölt lány hajszálaira. Ráadásul Teodóra arany ékszerei is Döcher új barátnőjének a lakásából kerültek elő, amit a szülök kétséget kizáróan felismertek. Ezek sem számítottak.
Miután úgy ítélték meg, csak közvetett bizonyítékok álltak rendelkezésre, a Pest Megyei Ügyészség végül megszüntette a nyomozást.
„Csontkezűt” és Tureket összefüggésbe hozták az 1996-ban kivégzett ferencvárosi lányfuttató, Cinóber (akit a vádak szerint az Energol Rt. vezetésének megrendelésére Jozef Roháč lőtt fejbe, igaz, a bíróság nem hozott marasztaló ítéletet) üzlettársa, Zaharovics Zalán pénzváltó meggyilkolásával is, de nem sikerült rájuk bizonyítani a bűncselekményt. Egy volt nyomozó a neve elhallgatását kérve azt idézte vissza a Blikknek, hogy Döcher Györggyel, a Csontkezűvel és Turekkel 1989-90-től foglalkoztak rendszeresen. Tudták, hogy együtt dolgoznak Zaharovics Zalán pénzváltóval, akit 1991. január közepén öltek meg. A kereszttel háton szúrt és megfojtott férfi lemeztelenített holttestét az M3-as mellett, egy Gyöngyöshöz közeli szilvás mellett találták meg mezőgazdasági munkások.
Fegyverarzenál egy budai ház teraszában
Érdemes megemlíteni azt a hvg.hu által megszellőztetett hírt is, hogy a napokban egy budai ház teraszában elrejtett fegyvereket és lőszereket foglaltak le a rendőrök. A portál szerint a rendőröknek fel kellett törniük a terasz betonját, ami valóságos fegyverarzenált rejtett: géppisztolyokat, kézifegyvereket, hangtompítókat, maszkokat, golyóálló mellényeket. A rendőrség lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés miatt nyomoz, a fegyvereket pedig egy olyan férfi ingatlanában foglalták le, aki a Turek néven ismert D. Alexszel állt kapcsolatban. Utóbbi információt és a fegyverek lefoglalását forrásaink is megerősítették portálunknak. Turek jelenleg az 1999-es Döcher-gyilkossággal és a dunaszerdahelyi vérengzéssel is meg van gyanúsítva, a rendőrök pedig nyilvánvalóan megvizsgálják, hogy a legfoglalt fegyverarzenálnak van-e köze bármelyik bűncselekményhez; ha igen, az fordulatot hozhat mindkét ügyben.
A felvidéki maffiáról és a Dunaszerdahelyen 1999. március 25-én történt vérengzésről bővebben ITT és ITT olvashatnak, a Döcher-gyilkosság új fejleményeiről pedig itt tájékozódhatnak.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS