Pesti Srácok

Olvad a vád a Fenyő-ügyben

Olvad a vád a Fenyő-ügyben

Megszüntette a lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés miatt indult eljárást a Fővárosi Törvényszék Jozef Rohác és Ladislav Trnka ellen, akiket a Fővárosi Főügyészség a Fenyő-gyilkosság elkövetésével vádol - értesült a PestiSrácok.hu. A határozatot a Cserni János vezette bírói tanács a védelem indítványára hozta meg, igaz első fokon, a másodfokú bíróság még nem döntött az ügyben. A védelem - még a július első napjaiban kezdődött tárgyaláson - azzal érvelt, hogy az emberölések úgynevezett kapcsolt bűncselekménye, a lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés védenceik tekintetében már elévült, így azért őket felelősségre vonni nem lehet. Ugyanezt azonban a Fővárosi Főügyészség nem osztotta, mivel a határozat ellen fellebbezést nyújtott be. A PestiSrácok.hu kérdésére a Fővárosi Főügyészség ugyan csak annyit közölt, hogy szerintük a bűncselekmény nem évült el, de hogy miért, azt nem osztották meg portálunkkal. Pedig kíváncsiak lettünk volna rá, már csak azért is, mivel a Fenyő-gyilkosság vádiratában alig lelhető fel arról információ, hogy a vádlottak hogyan jutottak hozzá - ha egyáltalán - a fegyverekhez, csak annyit rögzítettek a dokumentumban, hogy azt a vádlottak megszerezték, majd Rohác használta azokat. Mindazonáltal a Fővárosi Törvényszék döntése akár jelzésértékű, miként áll a többek szerint gyenge lábakon álló ügyhöz. Nagyon úgy tűnik, hogy a bíróság nem akar belefutni egy újabb móri fiaskóba, főleg nem egy ilyen kiemelt bűnügyben. Arról már nem is beszélve, hogy a vádiratban konzekvensen emlegetett harmadik bűntárs, Jozef Hamaláról továbbra sincs semmi hír, legalábbis a Pestisrácok.hu által megkérdezett hivatalos források szerint. Ez azt jelenti, hogy a férfi ellen még él a nemzetközi elfogató parancs, de sem a szlovákok, sem más rendőri szerv nem találja az alvilági pletyka szerint már rég halott férfit. A vád szerint Jozef Rohác ismeretlen személy megbízásából két társával, Ladislav Trnka másodrendű vádlottal és Jozef Hamalával készítette elő és követte el Fenyő János médiavállalkozó megölését. A vádirat úgy fogalmaz, a vádlottak ismeretlen személytől géppisztolyt, lőszereket és hangtompítót szereztek. Feltérképezték a sértett mozgását és 1998. február 11-én autóval megjelentek a II. kerület Törökvészi úti Vico-székház közelében. Onnan követték a kocsival elinduló sértettet, majd 18 óra körül a II. kerületi Margit utcában egy piros lámpánál a feltorlódott kocsisorban Jozef Rohác géppisztolyával kiszállt a járműből, a sértett autójához ment, és a jobb első ajtó ablaknyílásán keresztül két sorozatlövéssel megölte a vállalkozót. Az eljárás adatai szerint a tettes másfél méterről legalább tizenkilenc lövést adott le, öt találta el a sértettet, többnyire a fején, nyakán. A július 9-én kezdődött büntetőperen mindkét vádlott tagadta tettét.

Szöveg: Szenvedi Zoltán - PestiSrácok.hu

Fotó: Origó.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!