Pesti Srácok

L. Simon: "Ugye nem gondolják komolyan, hogy ez a magyar újságírás csúcsa"?

L. Simon: "Ugye nem gondolják komolyan, hogy ez a magyar újságírás csúcsa"?

L. Simon László az ATV Szabad Szemmel című műsorában egyetértett Pokorni Zoltánnal abban, hogy abba kellene hagyni az urizálást. A Miniszterelnökség parlamenti államtitkára szerint is minden olyan dologtól tartózkodni kell, ami joggal idegesíti az embereket.

L. Simon azonban ezután a sajtót kezdte el hibáztatni, elvégre a politikusnak is van magánélethez joga. Az államtitkár szerint a sajtó nagy része arra törekszik, hogy bőszítse az embereket: "Nem a politikusok emelgetik fel a karjukat és mutogatják az órájukat, hogy tessék lefotózni, milyen órát örököltem a dédpapától, hanem lefotózzák, és utána nem átallják azt írni, hogy XY Rolex órát villantott".

A politikus szerint ez az emberek hergelése, bőszítése, rossz ösztönökre és irigységre való rájátszás. A média ahelyett, hogy a kormány programjával vagy a Budai Vár felújításával foglalkozna, mondta a politikus, Lázár János órájával hergeli a közönséget. "Ugye nem gondolják komolyan, hogy ez a magyar újságírás csúcsa"?

PestiSracok facebook image

A politikus Giró-Szász András meggazdagodásáról is azt mondta: nincs azzal gond, ha vagyonosak a politikusok, mert így arra tudják fordítani az idejüket, hogy a közjót szolgálják. Arra a kérdésre, hogy mi szükség van a budai várnegyed rekonstrukciójára, ha az országban statisztikailag igazolhatóan nőtt a szegénység, L. Simon így fakadt ki: "Azt is lehetne mondani, hogy zárjuk be a Magyar Állami Operaházat, és azt a 9,3 milliárd forintot amit az Operaház és az Erkel Színház működtetésére akarunk fordítani, inkább osszuk szét a szegények között". Arra a kérdésre pedig, hogy mennyibe fog kerülni a Karmelita kolostor felújítása, ahová Orbán Viktor és hivatala fog költözni, L. Simon ezt válaszolta: "Sokba fog kerülni, de mindannyiunk örömét fogja szolgálni".

Forrás. atv.hu/Index.hu

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!