Pesti Srácok

Hűtlen kezelésért ítélték el a szocialistákat

Hűtlen kezelésért ítélték el a szocialistákat
Hűtlen kezelés miatt első fokon felfüggesztett börtönbüntetésre és egymillió forint pénzbüntetésre ítélt a bíróság két volt MSZP-s országgyűlési képviselőt - olvasható a Magyar Idők online kiadásában. A portál az M1 Híradó beszámolójára hivatkozva azt írja, Kárpáti Zsuzsanna, az Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet (EKI) korábbi főigazgatója 1 év 10 hónap, Vári Gyula volt vadászpilóta pedig 1 év 6 hónap börtönbüntetést kapott, egyaránt három év próbaidőre felfüggesztve. Az ítélet szerint 2008 és 2010 között fiktív megbízási szerződésekkel mintegy nyolcmillió forinttal károsították meg az államot.

Vári többek között helikopterekről írt tanulmányt az EKI-nek, pedig a szervezetnek nem is volt ilyen járműve. Az ítélet ellen a két volt politikus felmentésért, az ügyészség súlyosbításért fellebbezett. A Fővárosi Főügyészség 2013 szep­temberében emelt vádat hűtlen kezelés miatt a két volt szocialista országgyűlési képviselő ellen. A vádirat szerint Kárpáti Zsuzsanna az EKI főigazgatójaként 2008 októbere és 2010 januárja között több megbízási szerződést kötött tanulmányok készítésére Vári Gyulával, aki a megbízási szerződésének visszavonásáig folyamatos megbízási jogviszonyban állt az intézettel, amiért havi 500 000 forintot kapott. Vári a megbízásának 18 hónapja alatt összesen négy tanulmányt készített az intézetnek, egyet a helikopterek hasznosításáról, hármat pedig az orvostechnikai raktárak helyzetéről. Az EKI-t ekkor Kárpáti Zsuzsanna vezette. Vári Gyula 2002-től 2006-ig volt az MSZP országgyűlési képviselője, 2007-ben a párt Bács-Kiskun megyei elnökévé választották.

PestiSracok facebook image

A teljes cikket itt olvashatja el.

A címlapon Vári Gyula látható. Fotó: mezohir.info

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.