Pesti Srácok

Eljárást indítottak a Debreceni Egyetem ellen

Eljárást indítottak a Debreceni Egyetem ellen

Eljárást indított az Egyenlő Bánásmód Hatóság a Debreceni Egyetem ellen. Azért kezdtek vizsgálatot, mert az egyetem politikai vélemény miatt diszkriminálta egyes hallgatóit.

A TASZ számolt be róla, hogy miután az intézmény augusztusban úgy döntött, hogy díszpolgárává fogadja Vlagyimir Putyin orosz elnököt, az egyetem közösségi oldalát ellepték a kritikus kommentek. Az egyetem folyamatosan törölte ezeket, sőt egy hallgatóját le is tiltotta a közösségi oldalról, mert azt írta: nem adom hozzá a nevem.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság a történtek miatt nyilatkozattételre kötelezte a Debreceni Egyetemet, szerintük ugyanis egy állami intézmény nem diszkriminálhat senkit a politikai véleménye alapján.

Forrás: MTI; fotó: unideb.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.