Pesti Srácok

A magyarság megmentői: betiltaná a daganatos betegségeket a Jobbik

A magyarság megmentői: betiltaná a daganatos betegségeket a Jobbik
Lukács László György Vona Gábor Jobbik 2016.03.16. Fotó:Horváth Péter Gyula

Nemcsak a magyarok, hanem a világ összes nemzetének megmentője lehet a Jobbik, erre utal, hogy a párt „zérótolerancia-programot hirdet”, és „full frontális támadást” indít a rákbetegségek ellen. A Jobbik boszorkánykonyhájának vasárnap ismertetett programja szerint a nemes harcban bevetnék a megelőző és a gyógyító tevékenységet is.

Lukács László, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnap, Budapesten a rákos megbetegedések világnapján tartott sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, a Jobbik „zérótolerancia-programot” hirdet a daganatos megbetegedésekkel szemben, hogy a lehető legkevesebben betegedjenek meg és veszítsék életüket ebben a betegségben. Elmondta, hogy Magyarországon a rákos megbetegedések jelentik az első számú halálozási okot, százezer emberre vetítve ugyanis négyszáz férfi és kétszázhúsz nő veszti életét ebben a betegségben. A Jobbik „full frontális támadást” indít és minden megelőző és gyógyító eszközt be kíván vetni, hogy javítson ezen a szomorú statisztikán – fejtette ki a párt politikusa. Lukács László példaként említette erre, hogy a szűrő- és diagnosztikai gépeket is fejlesztenék a rákos betegek éjjel nappali folyamatos kezelése érdekében. Lukács László kérdésre válaszolva azt mondta, hogy az éjjel-nappali kezelések költségét a meglévő kapacitások felmérése után tudnák megmondani. (Vajon jelenleg nem kezelik éjjel-nappal a rákbetegeket? – a szerk.)

Mint arról beszámoltunk, idén több mint ötmilliárd, az elkövetkező években tízmilliárd forintot meghaladó összeg jut az Országos Onkológiai Intézet fejlesztésére – jelentette be Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője vasárnap, amikor átadták az intézmény 1,7 milliárd forintból beszerzett, kiemelkedő pontosságú és eredményességű sugárterápiás eszközét. A miniszter elmondta, a fejlesztések eredményeként olyan – megújult gép- és informatikai parkkal felszerelt, új tömbbel kiegészülő – onkodiagnosztikai komplexum jön létre, amely jelentősen csökkenti a betegek számára a várakozási időt, és mindenben megfelel a huszonegyedik századi elvárásoknak. A tárcavezető kiemelte, hogy a most átadott berendezés nem csupán Magyarországon, de az egész régióban az első ilyen eszköz állami intézményben.

Forrás: MTI Fotó: PestiSrácok/ Horváth Péter Gyula

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!