Pesti Srácok

Éjfélkor lezárul a Minority SafePack európai polgári kezdeményezés aláírásgyűjtése, közel az 1,2 milliós cél

Éjfélkor lezárul a Minority SafePack európai polgári kezdeményezés aláírásgyűjtése, közel az 1,2 milliós cél

Kedden éjfélkor lezárul a Minority SafePack nemzeti kisebbségvédelmi európai polgári kezdeményezés aláírásgyűjtése. Az összegyűlt aláírások száma megközelíti az 1,2 milliót.

Az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniója (FUEN) az egyik közösségi portálon közzétett hétfő esti közleményében arra buzdít, hogy még ha sikerült is átlépni az EU által megkövetelt egymilliós küszöböt, az utolsó órákban se álljon le az aláírások gyűjtése. Az európai őshonos nemzeti kisebbségek ernyőszervezete megállapította: több mint 1 millió ember erősítette meg aláírásával, hogy "igazságosabb és egyenlőbb Európát akar" az őshonos közösségek számára.

- áll az utolsó napra kiadott felhívásban.

PestiSracok facebook image

A szervezet arra buzdított, hogy aki még nem tette meg, a jogaink.eu honlapon írja alá a kezdeményezést, és biztassa erre családtagjait, barátait.

A minority-safepack.euhonlapon közölt adatok szerint kedd délelőtt 1 192 165-nél tartott az aláírásgyűjtés. A rendszerbe 746 762 online aláírás, és 445 403 papíron gyűjtött aláírást vezettek be.A honlapon közölt adatok szerint Magyarországon gyűlt össze a legtöbb aláírás: itt 565 667-en támogatták a kezdeményezést. A támogatók rangsorában Románia következik 291 914, Szlovákia 57 421, Spanyolország 53 452, Bulgária 23 291 aláírással. A felsoroltak mellett Horvátországban, Dániában, Lettországban, Litvániában és Szlovéniában sikerült még meghaladni az EU által megszabott országos küszöböt.

MTI; Fotó: minority-safepack.eu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!