Pesti Srácok

BRFK: hivatalnoknak álcázott és idős embereket becsapó csalók is tevékenykednek a veszélyhelyzetben

BRFK: hivatalnoknak álcázott és idős embereket becsapó csalók is tevékenykednek a veszélyhelyzetben

Önmagukat hivatalnokoknak, önkormányzati dolgozóknak kiadó elkövetők tévesztik meg az embereket a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet idején: takarítást ajánlanak vagy azt állítják, hogy felmérik az egyéni védőeszközöket, így próbálnak bejutni lakásokba - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) betörési alosztályvezetője keddi online sajtótájékoztatóján. A rendőrség rendhagyó sajtótájékoztatóján az is elhangzott, hogy bár a széleskörű tájékoztatókampánynak köszönhetően felére csökkent az ilyen bűnügyek száma, sokan a járvány-helyzet ellenére is megpróbálkoznak csalással pénzt szerezni jellemzően idős áldozataiktól.

Nagy-Kovács Dávid arra hívta fel a figyelmet, hogy az önkormányzatok nem "mérik fel az egyéni védőeszközöket" és nem ajánlanak takarítást, illetve nem végeznek olyan takarítást, amely a lakás területére való belépéssel jár a koronavírus-járvány kapcsán indult időseket segítő programok keretében. Kiemelte, hogy változatlanul tevékenykednek az idős embereket becsapó csalók is, az ilyen bűncselekmények felderítésére külön nyomozási csoport működik 2018 novembere óta.

Obbágy Gábor, a BRFK III. kerületi rendőrkapitánysága bűnügyi osztályának vezetője egy csoportos rablásról számolt be: három férfi mobiltelefonokat tulajdonított el egy taxisofőrtől múlt szombaton. Az elkövetőket már elfogták, ebben kamerafelvételek segítették a rendőröket. A férfiak egy focilabdát rugdostak, egyebek mellett ez buktatta le őket.

Forrás: MTI; Fotó:Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!