Pesti Srácok

Hat éve, hogy 276 diáklányt rabolt el a Boko Haram

null

A „chiboki lányok” története a mai napig nem ért véget. Már hat éve, hogy elrabolták azt a 276 diáklányt Chibokból, akik közül többen meghaltak, sokan még mindig nem kerültek elő, akik pedig túlélték, azoknak is bajos újjáépíteni az életüket – írja a tragédiáról a vasarnap.hu.

2014. április 14-én este 11 óra tájában teherautókon érkező terroristák hatoltak be a nigériai Chibokba. A nyugati kultúra- és oktatásellenes fegyveres katonák 276 diáklányt fogtak el a helyi kollégiumból, majd a Sambisa esőerdőbe hajtottak velük. A Boko Haram innen vezényelte legtöbb akcióját. Az emberrablást követően 103 lányt elengedtek a terroristák – jellemzően váltságdíjért cserébe, vagy rabcsere által –, többen megszöktek, de a 276 elrabolt áldozatból 112-ről sokáig semmit nem lehetett tudni. Az eseményeket követő évek alatt kisebb csoportokban tudták a lányokat kiszabadítani. 2016 októberében további 21 diáklányt szabadítottak ki. Az egyik túlélő azt mondta, hogy addigra már hatan meghaltak a fogságban. Az elrabolt lányok közül a nem muszlimokat erőszakkal áttérítették az iszlámra, sokakat pedig a Boko Haram terroristáihoz kényszerítettek feleségül.

A teljes összefoglaló itt olvasható!

Forrás: vasarnap.hu; Kiemelt kép: AFP

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.