Pesti Srácok

Szent II. János Pál pápa közbenjárását kérik halála évfordulóján, hogy véget érjen a járvány

Szent II. János Pál pápa közbenjárását kérik halála évfordulóján, hogy véget érjen a járvány

Stanislaw Dziwisz bíboros, nyugalmazott krakkói érsek arra hív mindenkit, hogy csütörtök este, Szent II. János Pál pápa halálának tizenötödik évfordulóján közösen kérjék a szent pápa közbenjárását a koronavírus-járvány befejeződéséért – olvasható a Magyar Kurír katolikus portálon. A bíboros, a néhai Szentatya egykori titkára azt kéri, hogy a 2005-ben elhunyt egyházfő halálának időpontjában, 21 óra 37 perckor közös imádságban újból gyűljünk össze körülötte, és szálljon a magasba felajánló imádságunk.

A portál idézi a bíborost: tizenöt évvel ezelőtt Vatikánvárosban, a Szent Péter téren, de a világ minden táján a templomokban és a kápolnákban, a városok terein és az útszéli kereszteknél emberek milliói virrasztottak.

– idézték a nyugalmazott krakkói érseket. A bíboros kitért arra is, hogy amikor most az üres Szent Péter térre néz, vagy az üres templomokat és kihalt utcákat látja, visszaemlékszik a pápa halálának pillanataira. A világ most is leállt, ahogy tizenöt évvel ezelőtt is. Stanislaw Dziwisz hozzátette: akkor az emberek úgy érezték, hogy árvák lettek, de tudták erősíteni egymást és vigaszt keresni Istenben.

PestiSracok facebook image

– tette fel a kérdést a bíboros.

Szent II. János Pál pápa – született: Karol Józef Wojtyla – 1978 októberétől 2005. április 2-án bekövetkezett haláláig vezette a katolikus egyházat. Ő volt a kétszázhatvannegyedik az egyházfők sorában, majd Ferenc pápa avatta szentté 2014. április 27-én.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!