Pesti Srácok

Wintermantel a parkolási díjakról: az ellenzéki polgármestereket nem az emberek védelme érdekli, hanem a bevétel

Wintermantel a parkolási díjakról: az ellenzéki polgármestereket nem az emberek védelme érdekli, hanem a bevétel

Facebook-bejegyzésében tette helyre az ellenzéki polgármestereket Újpest volt vezetője, Wintermantel Zsolt, aki szerint többen azért kritizálják Orbán Viktor vasárnapi bejelentését az ingyenes közterületi parkolásról, mert nem közlekedésszervezési, forgalomtechnikai, a kereslet és kínálat szabályozására szolgáló eszközként tekintenek a korábbi, jelenleg kieső díjakra, hanem egyszerű bevételként. Bejelentésében a miniszterelnök úgy fogalmazott: a koronavírus-járvány elleni védekezés egyik legfontosabb eszköze az emberek közötti biztonságos távolság fenntartása. Mivel zsúfolt tömegközlekedési járatokon ez nem vagy csak korlátozottan lehetséges, fontos, hogy aki tudja, használhassa a saját autóját. Wintermantel szerint az ezt követő hisztériában az ellenzéki politikusokról lehullt a lepel, megmutatták az igazi arcukat.

Orbán Viktor bejelentése után mások mellett Ferencváros vezetőjeként Baranyi Krisztina beszélt az Indexnek arról, hogy szerinte az önkormányzatok szisztematikus kivéreztetése a kormány célja, Soproni Tamás, az VI. kerület momentumos polgármestere pedig undorítónak nevezte a kormányfő lépését. Erre reagált Újpest volt vezetője:

írta Wintermantel Zsolt.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook/atv.hu/PS. Fotó: MTI/Mónus Márton

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.