Pesti Srácok

Karácsony Gergelyt mosdatja a 168 Óra a Pesti úti idősek otthonában történt tragédia miatt

Karácsony Gergelyt mosdatja a 168 Óra a Pesti úti idősek otthonában történt tragédia miatt

Bár Karácsony Gergely a Pesti úti idősek otthonában történt tragédiára irányuló reflektorfényt tényleg emberfeletti igyekezettel próbálja átirányítani bármi másra, így például a fővárosi sebességkorlátozásra, de egyelőre nem járt sikerrel, így kénytelen volt az önmosdatásba bekapcsolódnia a 168 Órának is. A lap vasárnap kezdett értetlen sápítozásba, és kezdték félteni főpolgármesterüket a csúnya, gonosz sajtótól, amelyik szóvá teszi, ha a király éppenséggel meztelen - nem így az igazi lakájok.

Manipuláció, Orbán, KESMA-szindikátus, minden kötelező ellenzéki panel megtalálható a 168 Óra cikkében.Túl azon, hogy a nemzeti oldalt vádolják ezek a derék klaviatúra-huszárok konteozással, kisujjból rittyentenek fantasztákat meghazudtoló párhuzamos valóságokat a balliberális politikusaiknak is. Már a cikk bevezetése is sokat sejtet annak később kibontakozó tartalmáról:

Persze tudjuk, "van az a pénz", amiért a félelemből is lehet görbe szablyát kovácsolni, mint ahogyan az is egyértelmű, hogy nem a főpolgármesteré a felelősség az idősotthonban történtek miatt. Liberálisék világában semmiképpen. Karácsony Gergely persze a tőle szokott módon - a férfiasság abszolúte megtestesítőjeként - úgy menekül a jobboldali sajtó kérdései elől, hogy leghamarabb csak egy lakájpropagandistása aggódó hangú hasábjain találkozhatunk vele. (Bár ezzel is csak ezüstérmes lehet a főpolgármester, hiszen helyettese, Gy. Németh Erzsébet még nála is szánalmasabban iszkol el minden - így a koronavírussal fertőzött idősotthona falai - elől.) Természetesen gondosan igyekeztek a barikád túloldalán, hiszen több hétre visszamenőleg jegyzetelték ki az általuk holmi Pannon Pinochetnek tartott Orbán Viktor különböző nyilatkozatait. Mindezt azért, hogy elmondhassák, "a szemét Orbán még most is a mi Karácsonyt püföli" - bár némi keserűséggel ők is kénytelenek voltak rögzíteni, hogy a miniszterelnök nemzeti összefogást sürgetett és a Pesti úti otthon ügyében és a felelősök megállapításáta járványhelyzet után tartja szükségszerűnek.

PestiSracok facebook image

A hibás tehát máris megvan, a "kormánypropaganda". Látványosabb azonban mi marad ki: a felelősség kérdése. Ők csak úgy vannak, megválasztva vagy sem, de igazuk van, rászolgáltak -e vagy sem, de minden jár nekik, és tehetnek róla avagy nem, de semmiért sem felelősek. Karácsony Gergely pedig különösen nem az.

Részletkérdés számukra, hogy a Fővárosi Önkormányzat által felügyelt intézményből több, mint 300 idős bentlakó és több tucat ottdolgozó fertőződött meg, illetve már több tucat ember vesztette életét. Számukra mindez nem elég ok arra, hogy a főpolgármesterrel szemben bárki is elmondja a kijózanító igazságot. Számukra ugyanis nem számít hány ember élete, hány magyar szenvedése árán, de a saját politikai garnitúrájuk az első, ebben pedig nem ismernek megalkuvást. Nagyjából így lehetne összegezni mindazt, amit a 168 Óra cikkében olvashatunk a Pesti úti idősotthonnal kapcsolatban megjelent írásból."A manipuláció magasiskolája"- írták bevezetőként ők, amihez mi annyiban csatlakoznánk: véleményünk szerint a manipuláció magasiskolája kismiska ahhoz képest, amit Karácsony Gergely felelősségéről ezidáig olvashattunk az ellenzéki gittegylet médiájában.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!