Pesti Srácok

Az ellenzék csinálja ki az Indexet - Baranyi már bejelentette a bojkottot

Az ellenzék csinálja ki az Indexet - Baranyi már bejelentette a bojkottot

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a kormányon kívül mindenki az Index megbuktatásán dolgozott. Miután a portál balliberális főszerkesztőjét kirúgta az úgyszintén balliberális tulajdonos, az ellenzék először rárepült a sajtószabadság témájára tegnap, ma pedig már elhatárolódik a "a kormányszolga maradványoktól". Az elhatárolódást Baranyi Krisztina kezdte, aki közösségi oldalán arról írt, "a IX. kerület polgármestereként szeretném az Index tulajdonosait tájékoztatni, hogy amíg nem biztosítják a szerkesztőség függetlenségét, addig a kerület nem tekinti a portált sajtópartnernek és semmilyen ügyben nem nyilatkozik az Indexnek". Ezzel nagyon úgy tűnik, hogy az Indexért állandó aggodalomban leledző baloldal veri be az utolsó szeget a portál koporsójába.

Egyik napról a másikra vált mártírból "szennymédiává" az Index a balliberális oldalon. Legalábbis ezzel a jelzővel illette a portált Baranyi Krisztina, aki a lap bojkottálására szólította fel az Indexet tegnap még sirató balliberális politikusokat. A ferencvárosi polgármester a maga részéről garantálta, a sajtószabadság és a kiegyensúlyozott tájékoztatás érdekében ezentúl az Index alkalmazottaival sem áll szóba.

- szólított fel mindenkit Baranyi.

PestiSracok facebook image

Végül természetesen kibújt itt is a szög a zsákból: valójában nem az Index, hanem a vadliberális Dull-körért aggódott az ellenzék. Baranyi ugyanis úgy fogalmazott,

Forrás: Facebook

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.