Pesti Srácok

Meghaladta a 300 ezret a fertőzöttek száma Chilében, Brazíliában több, mint 1200-an hunytak el az elmúlt 24 órában

Meghaladta a 300 ezret a fertőzöttek száma Chilében, Brazíliában több, mint 1200-an hunytak el az elmúlt 24 órában

Meghaladta kedden a 300 ezret a koronavírussal fertőzöttek száma Chilében, a járvány által legsúlyosabban érintett latin-amerikai országban, Brazíliában pedig több, mint 1200-an hunytak el a Covid-19-betegség következtében az utóbbi 24 órában.

A 18 millió lakosú Chilében több, mint 2400 fertőzöttet azonosítottak, és ötven halálozást jelentettek az utóbbi egy napban – közölte Enrique Paris, a dél-amerikai állam egészségügyi minisztere. Elmondta: ennek ellenére az ország jó úton halad a járvány elleni küzdelemben, az utóbbi 23 napban pozitív trend figyelhető meg a többi között a súlyosan érintett fővárosban, Santiago de Chilében is, ahol valamelyest csökkent az új fertőzöttek száma. A miniszter ezért további lazításokat helyezett kilátásba. Chilében eddig 301 019 fertőzöttet regisztráltak, közülük 6434 beteg hunyt el a Covid-19-betegség szövődményeiben. Chile a fertőzöttek számát tekintve Latin-Amerikában a harmadik helyen áll, Brazíliát és Perut követve. Latin-Amerika legnagyobb, 210 millió lakosú országában, Brazíliában 45 305-tel, 1 668 589-re nőtt a fertőzötteknek, és 1254-gyel, 66 741-re a kór halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában a helyi egészségügyi minisztérium adatai szerint. A 32 milliós Peruban a legfrissebb összesítés szerint eddig 309 278 fertőzöttet jelentettek, akik közül 10 952-en haltak meg a Covid-19-betegségben.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/EPA/EFE/Fernando Bizerra

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!