Pesti Srácok

Koronavírus - A kormány pluszforrást biztosít a hajléktalanellátás járványügyi feladataira

Koronavírus - A kormány pluszforrást biztosít a hajléktalanellátás járványügyi feladataira

Plusz pályázati forrást biztosít a kormány a hajléktalanellátás járványügyi feladataira – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel. A Hajléktalanokért Közalapítvány az Emmi támogatásával százharmincnégy és félmillió forint összegben hirdet pályázatot a járványügyi védekezés megszervezésére a hajléktalanokat ellátó intézményeknek. A kiírás a Hajléktalanokért Közalapítvány honlapján, a "vedekezes-tamogatasa" hivatkozáson érhető el.

A közlemény szerint a hajléktalanellátás ugyan önkormányzati feladat, de a kormány megerősíti a járványügyi helyzetben a vírus elleni védekezést és megemeli a kormányzati támogatást, mert a koronavírus-járvány idején a hajléktalanellátó intézmények a korábbiaktól eltérő, új feladatokat teljesítenek. Pályázni lehet a járvánnyal összefüggő, a szolgáltatásokat fejlesztő tárgyi eszközök (mosógép, szárítógép, matracok, ágyak) beszerzésére, a zsúfoltságot csökkentő férőhelybővítésre (új lakókonténer beszerzésére, üzembe helyezésére, épületbővítésre, új helyiségek kialakítására) vagy a koronavírus-járvány helyi kialakulását megelőző beruházásra (izolációs, elkülönítő, valamint zsiliphelyiségek kialakítására, az épületek higiénés állapotát javító vagy az intézményi higiéné megőrzését elősegítő beruházásokra) – olvasható a közleményben. A hajléktalanok ellátására az elmúlt időszakban évente kilencmilliárd forintot költött a kormány, míg 2019-ben ez az összeg minden eddiginél magasabb, tizenkétmilliárd forint volt. A közleményben úgy fogalmaztak:

A hideg idő ellenére is rendelkezésre állnak üres férőhelyek az ellátórendszerben, a kihasználtság országosan alig haladja meg a hetvenhat százalékot.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: PestiSrácok/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!