Pesti Srácok

Betiltották a BBC hírcsatornáját Kínában

null

Az illetékes kínai hatóság letiltotta csütörtökön a BBC brit műsorszolgáltató globális televíziós hírcsatornájának, a BBC World Newsnak a sugárzását, súlyos jogsértésekre hivatkozva. A rádiókat és televíziókat felügyelő szerv szerint a BBC World News súlyosan megsértette a Kínáról szóló hírekre vonatkozó szabályokat, amelyek előírják "a helytálló és pártatlan" tájékoztatást, sértette Kína nemzeti érdekeit és aláásta a nemzeti egységet.

– indokolta döntését a hatóság. Ez azt is jelenti, hogy a következő évre irányuló működési kérelmét sem fogják elfogadni. A BBC World News a legtöbb kínai televíziós kábelszolgáltató kínálatában eddig sem szerepelt, de fogható volt egyes szállodákban, és rezidenciákon is. A Reuters hírügynökség két, Kínában dolgozó tudósítója közölte, hogy már most nem tudják fogni az adást. A BBC kiábrándítónak minősítette a pekingi döntést.

PestiSracok facebook image

– írta a társaság egy üzenetben. Előzőleg, február 4-én a brit médiaszabályzó testület visszavonta a kínai CGTN televíziós adó sugárzási engedélyét, miután egy vizsgálat szabálytalanságot tárt fel a licenc kiadásában. Londoni reagálásában Dominic Raab brit külügyminiszter a médiaszabadság elfogadhatatlan korlátozásának nevezte a lépést, amely szavai szerint "csak rontani fogja Kína megítélését a világban''.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Will Oliver