Pesti Srácok

Dohányboltban árult drogot egy budapesti férfi

A IX. kerületi rendőrök őrizetbe vették azt a férfit, aki a gyanú szerint egy dohánybolt alkalmazottjaként, munkaidőben árult kábítószert Ferencvárosban. A negyvenhét éves férfi lakásán a rendőrök nagyjából hétszázötvenezer forint értékben foglaltak le drogokat.

A budapesti rendőrök kábítószer-kereskedelem bűntett miatt folytat eljárást a budapesti F. Zsolt ellen. A gyanú szerint a férfi egy IX. kerületi trafik alkalmazottjaként idén januártól árult kábítószert az üzletben – írja a Police.hu. A nyomozás adatai alapján a negyvenhét éves férfit múlt szerdán a IX. kerületi boltban elfogták. Lakásán a rendőrök több mint negyed kilogramm amfetamint, valamint a kábítószer adagolásához és árusításához használt eszközöket találtak. A drogot lefoglalták; értéke az előzetes becslések szerint hétszázötvenezer forint.

Az elfogás napján a nyomozók a fogyasztói körbe tartozó M. Krisztofert és S. Norbertet is azonosították. M. Krisztofer lakásán kétszáz gramm növényi törmeléket, százkét kábítószergyanús tablettát, továbbá kábítószer adagolásához és árusításához használt eszközöket, valamint közel hárommillió forintot találtak. A férfit kábítószer-kereskedelem bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására. A rendelkezésre álló adatok alapján S. Norbert heti rendszerességgel vásárolt speed-et F. Zsolttól, összesen tizennégy alkalommal. A nyomozók a negyven éves férfit kábítószer-birtoklással gyanúsítják. S. Norbert az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezik. Az eljárás során a negyvenhét éves F. Zsoltot kábítószer-kereskedelem bűntette miatt hallgatták ki gyanúsítottként, őrizetbe vették, valamint előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

Forrás: Police.hu; Fotó: Police.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!