Pesti Srácok

Jobbikos képmutatás: korábban fideszeseknek járó kedvezményről papolt, aztán mégis felvette a CSOK-ot Jakab

Jobbikos képmutatás: korábban fideszeseknek járó kedvezményről papolt, aztán mégis felvette a CSOK-ot Jakab

Jakab Péter és párttársa, Z. Kárpát Dániel többször is kifejtette, hogy a családi otthonteremtési kedvezményt csak a „kormánypárti vezérkar” veheti igénybe gond nélkül, míg a „földi halandókat” elhajtja a bank. Ehhez képest a Jobbik pártelnöke mégis igényelte, sőt meg is kapta a támogatást.

Azért az elég ciki, hogy Jakab minden nap börtönnel fenyegeti a jobboldali vezérkart, és a szegény emberek fideszes kizsákmányolásáról beszél, de azért gond nélkül elfogadja a „tolvaj Orbán-kormány” családtámogatását – írja cikkében a Kontra. A portálhoz eljutott dokumentumok tanúsága szerint Jakab maga is élt az Orbán-kormány családtámogatási vívmánya, a csok nyújtotta segítséggel. A birtokukba jutott tulajdoni lap szerint Jakab Péter és felesége 2017-ben a miskolci házukra igénybe vették a családi otthonteremtési kedvezményt, illetve – ahogy a portál írja – jó eséllyel az ehhez kapcsolódó kedvezményes hitelt is. A lap szerint ez azért is különösen aggályos, mert Jakab rendszeresen beszél a „fideszes nagyurak visszaéléseiről”, rongyrázásáról, valamint a kisemberek elszegényítéséről. A portál emlékeztetett arra is: Jakab párttársa, Z. Kárpát Dániel többször is kifejtette, hogy a csokot csak a „kormánypárti vezérkar” veheti igénybe gond nélkül, amíg a „földi halandókat” elhajtja a bank.

Forrás: Kontra

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!