Pesti Srácok

WHO: csak a legutolsó megoldás lehet az oltás kötelező tétele

null

A járványkezelésben a "legutolsó megoldási lehetőségként" tekint a koronavírus elleni védőoltás kötelező tételére az Egészségügyi Világszervezet (WHO) – közölte kedden Hans Kluge, a WHO európai részlegének vezetője.

– mondta el Kluge online sajtótájékoztatóján. Megjegyezte, hogy az oltás kötelezővé tételének hatékonysága nem egyértelmű; mindig az adott helyzettől függ, és az embereknek a hatóságokba vetett bizalma is fontos tényező, amelyet nem szabad figyelmen kívül hagyni.

PestiSracok facebook image

– mondta a WHO regionális igazgatója. Európa több országában, köztük Németországban és Ausztriában döntöttek úgy az utóbbi hetekben, hogy kötelezővé teszik a koronavírus elleni oltást. Az intézkedés tiltakozásokat váltott ki. Európán kívül Indonéziában, Mikronéziában és Türkmenisztánban tették kötelezővé az oltást a felnőtt lakosság számára. Hans Kluge azt is hozzátette, hogy nagyobb figyelmet kell fordítani a gyerekek védelmére. Kluge szerint az 5 és 14 év közötti gyerekek vannak jelenleg leginkább kitéve a fertőzés veszélyének.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még