Pesti Srácok

Szombatra kész kell lennie az ellenzék listájának, de még mindig marakodnak

Szombatra kész kell lennie az ellenzék listájának, de még mindig marakodnak

Szombaton van a határideje a listaállításnak, de a nagy egységet mutató ellenzéki pártok még mindig nem tudtak megegyezni a befutó helyekről. Egy-két helyről megy még mindig a vita, amit előreláthatólag péntekig el tudnak dönteni. Két nagy táborra szakad ugyanis az ellenzék: van az MSZP–Párbeszéd és a DK–Jobbik–Momentum–LMP, a vita egyik része pedig arról szól, hogy az MSZP–Párbeszéd nyolc, kilenc vagy tíz helyet kapjon a befutók között.

Sajtóértesülés szerint a helyzet most úgy áll, hogy a Jobbik annyihoz ragaszkodik, hogy 12 befutó helynél ne kapjon kevesebbet, illetve a DK–Jobbik–Momentum–LMP négyes a 45, várhatóan befutó listás helyből 37-nél ne kapjon kevesebbet. A Momentum pedig ahhoz ragaszkodik, hogy 8 helynél ne legyen kevesebbje az első 45 helyből. A DK nem ezen a téren tett gesztust, viszont ígéretet tett az LMP-nek, hogy amennyiben a zöldpárt saját várakozásaival szemben nem 2, csak 1 egyéni győzelmet szerez, akkor saját listás befutó helyeiből átad egyet az LMP-nek, hogy a zöldeknek lehessen frakciójuk az új Országgyűlésben.

A Párbeszéd néhány hete – a Jobbikhoz és a Momentumhoz hasonlóan – azt jelezte, hogy kész a miniszterelnök-jelölt kérésének eleget tenni, és befutó helyre tenni egy roma politikust a listáján, cserébe a lista 46. helyét kéri. A múlt héten viszont újra ott tartottak a felek, hogy a DK–Jobbik–Momentum–LMP négyes összesen 8 helyet adna az MSZP–Párbeszédnek, ők viszont 10-et kérnek. Az MSZP-ből származó információk szerint végül 9-cel is beérnék, ha a többi párt kész lenne a kompromisszumra. A határidő viszont a nyakukon van, ezért a héten el kell dönteniük, hogy ki enged az igényeiből.

Forrás: ATV; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!