Pesti Srácok

Ráczné Földi Judit visszhangozza Gyurcsány szavait: Európában nincs válság, csak Magyarországon, az is Orbán miatt

Ráczné Földi Judit visszhangozza Gyurcsány szavait: Európában nincs válság, csak Magyarországon, az is Orbán miatt

Európában nincs megélhetési válság, egyedül Magyarországon van probléma, az is csak és kizárólag Orbán Viktor miatt – mesélte keddi online sajtótájékoztatóján a Demokratikus Koalíció oszlopos fehérvári tagja, Ráczné Földi Judit. A sajtótájékoztató külön érdekessége, hogy a politikusnő lárhatóan elfelejtette, miről beszélt másfél percen keresztül, így elmondta még egyszer ugyanazt. Meg azt, amit főnöke, Gyurcsány Ferenc a hétvégén.

Nincs háború, nincs covid utáni nehézkes gazdasági talpraállás, nincs probléma az ellátási láncokkal, nincsen elhibázott uniós szankciós politika, és nincsenek a Magyarországnak járó források ellen lobbizó ellenzéki politikusok Brüsszelben, csak Orbán Viktor van, aki egy személyben felelős a magyarországi válságért – mindezt megtudhattuk Ráczné Földi Judit kissé savanykás keddi sajtótájékoztatójából. A Demokratikus Koalíció székesfehérvári politikusa már online sajtótájékoztatójának elején sietett közölni, hogy

Mint hozzátette, a pártja azt követeli, hogy a kormány hagyjon fel a „megszorítások politikájával”, és ne mélyítse tovább a válságot. Ezt a DK-s politikus szerint úgy lehet elérni, hogy a kormány

PestiSracok facebook image

  • adjon rezsitámogatást (a kormány ad rezsitámogatást);
  • ne emelje az adókat (a kormány nem emelte az adókat);
  • emelje meg a családi pótlékot (ez a családipótlék-emelés a baloldal régóta ismert mantrája, gyakorlatilag ingyenpénz);
  • hozzon kormányzati lépéseket az infláció ellensúlyozására (a kormány hozott ilyen intézkedéseket).

– mondta Ráczné Földi Judit, aki háromperces felszólalásában talán az eddigi legtöbbször mondta ki a miniszterelnök nevét. A Demokratikus Koalíció politikusa ezután elmondott egy mesét, amelyből konkrétan minden, az elmúlt éveket jellemző nemzetközi válságot és megpróbáltatást kifelejtett, és azt is, hogyan igyekezett ezt a válságot Magyarországon minél jobban elmélyíteni a brüsszeli áskálódással éppen a Demokratikus Koalíció. Mint ugyanis mesélte,

Hát nem ez vezetett. Innentől az addig oly gördülékenyen folyó sajtótájékoztató lendülete megakadt, a képviselőnő ugyanis teljesen elfelejtette, miről is beszélt másfél percen keresztül, és elmondta még egyszer elölről az egészet. Így legalább lett belőle egy nyomatékosított három perc.

Forrás: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!