Pesti Srácok

Kína nem közöl többé adatokat a koronavírusról

Kína nem közöl többé adatokat a koronavírusról

Az egészségügyi minisztérium feladatait ellátó kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság vasárnap leállította a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos napi adatok közlését, miután kétségek merültek fel a hitelességükkel kapcsolatban a fertőzésnek a korlátozó intézkedések feloldása utáni rohamos terjedése miatt.

A bizottság közleményben tudatta, hogy az adatokat a közegészségügyi intézet számára továbbítja tájékoztatás és kutatás céljából. A közleményből nem derül ki, milyen gyakran történik az adatközlés. A rekordszámú új fertőzés ellenére a közegészségügyi intézet négy napja nem számolt be Covid okozta halálesetről. Kína korlátozta a koronavírussal kapcsolatos halálesetek definícióját, csak a tüdőgyulladásos és a légzőszervi megbetegedéseket számítják be a statisztikákba. Az Airfinity brit székhelyű egészségügyi adatbázis múlt heti becslése szerint Kínában naponta több mint egymillió ember fertőződik és ötezer hal meg. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nem kapott adatokat a koronavírus-fertőzéssel kórházba kerülő páciensekről, amióta Peking enyhítette a korlátozásokat.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Alex Plavevski

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!