Pesti Srácok

Potápi Árpád János: a magyarság nem származás, hanem vállalás kérdése

Potápi Árpád János: a magyarság nem származás, hanem vállalás kérdése

Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékezete Petőfi Sándor nélkül elképzelhetetlen; ő is a bizonyítéka annak, hogy a magyarság vállalás, és nem származás kérdése – hangsúlyozta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön, a vajdasági Királyhalmon, ahol Petőfi Sándor szobrát avatta fel.

– hangsúlyozta Potápi Árpád János.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. A nemzetpolitikai államtitkár szerint minden magyar szabadságmozgalomnak ugyanaz volt a célja: a magyar nemzeti függetlenség megőrzése, elérése, a magyar nemzet megmaradása, a nemzeti hagyományok tiszteletben tartása, "és az, hogy ez az ország, ez a nemzet az önálló törvényei alapján tudja megélni a mindennapjait".

– szögezte le.

Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke beszédében kiemelte, hogy ha a vajdasági magyarság összefog a közös célokért, akkor együtt jobb eredményeket tud elérni, és ezt már bizonyította is.

– hangsúlyozta.

Négy Petőfi-szobrot állítottak fel a tavalyi és az idei év során a Mozdulj! Petőfi! program keretein belül, Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából a Vajdaságban. Tavaly nyáron Törökfaluban, Kúlán és Kishegyesen kapott szobrot a költő. Pásztor Bálint beszédében köszönetet mondott a magyar kormánynak a szobrok felállításában nyújtott támogatásért. A csütörtökön átadott szobrot, amely a költőről elnevezett általános iskola udvarán kapott helyet, Lantos Györgyike Sára készítette. Ez a tizedik köztéri Petőfi-szobor a Vajdaságban. Az első mellszobrot 2006-ban adták át Bácskertesen.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!