Pesti Srácok

Kizáratná Törökországot a NATO-ból Izrael

Kizáratná Törökországot a NATO-ból Izrael

Jszráel Kac izraeli külügyminiszter hétfőn sürgette a NATO-t Törökország kizárására, miután Recep Tayyip Erdogan török elnök azon fenyegetése miatt, hogy a Gázai övezeti háború miatt katonailag beavatkozhat Izraelben, ahogy azt korábban Líbiában, illetve Hegyi-Karabahban is tette.

– adta hírül az MTI az izraeli diplomáciai tárca közleményét. A török elnök, aki Izrael Hamász palesztin terrorszervezet ellen viselt háborújának heves bírálója, vasárnapi beszédében úgy fogalmazott, hogy „nagyon erősnek kell lennünk, hogy Izrael ne tehessen ilyen képtelen dolgokat a palesztinokkal. Ahogy beavatkoztunk Hegyi-Karabahban, Líbiában, velük is hasonlóan járhatunk el” – hangoztatta. Ugyanakkor nem mondta ki, hogy pontosan milyen jellegű beavatkozásra gondolt.

– tette hozzá az izraeli külügyi tárcavezető. Az izraeli külügyminiszter szerint Erdogan Szaddám Husszein (iraki diktátor) nyomdokaiban jár és Izrael megtámadásával fenyeget. „Emlékeznie kell, mi történt ott és az hogyan végződött” – hangsúlyozta Jszráel Kac.

Forrás: Index; Fotó: MTI/AP/Stephanie Scarbrough
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Az RTL Klub egykori hírigazgatója tagadja, hogy büntetőeljárás folyna ellene kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények miatt

Forró drót 2024 november 15.
Kotroczó Róbert volt korábban az egyik legnagyobb magyarországi kereskedelmi televízió, az RTL Klub hírigazgatója, akit Ábrahám Róbert, egykori kollégánk összefüggésbe hozott az Odakint szörnyek járnak című sorozata megbotránkoztató ügyeivel. A szálak állítása szerint a volt tévéshez is elvezetnek, kábítószer-kereskedelem, ezzel összefüggő haláleset és orgiák is szóba kerültek. Kotroczó elmondta azonban, hogy nincs ellene semmilyen büntetőügy folyamatban és jogi lépéseket tervez az elhangzottak miatt.