Pesti Srácok

Korrupció miatt gyanúsítottként hallgattak ki egy Pest vármegyei polgármestert

Korrupció miatt gyanúsítottként hallgattak ki egy Pest vármegyei polgármestert

Üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása miatt folytat eljárást egy Pest vármegyei polgármester ellen a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön. A polgármester az önkormányzattal vállalkozási szerződést kötő gazdasági társaság vezetőjével alakított ki korrupciós kapcsolatot.

A közlemény szerint a polgármester hivatali helyzetéből adódó lehetőségét kihasználva rendszeres haszonszerzésre törekedve jogtalan előnyt kért a működésével kapcsolatban a cégvezetőtől, aki a vesztegetési pénzt azért adta, hogy az önkormányzat a cégével vállalkozási szerződéseket kössön. A megalapozott gyanú szerint a polgármester a vállalkozási szerződések megkötéséért a gazdasági társaság ügyvezetőjétől 2020 és 2022 között a saját részére és az általa képviselt helyi sportkörnek milliós nagyságrendű pénzt kért. A cégvezető a tervezett közcélú beruházások kivitelezési munkáiban való részvétel reményében, a polgármester hivatali működésének befolyásolásáért ígéretet tett a sportkör támogatására – ismertette a főügyészség.

Az érintett cég megközelítőleg 250 millió forint értékű vállalkozási szerződéseket kötött az önkormányzattal, amiért cserébe a cégvezető 14-15 alkalommal nagyságrendileg 9 millió forintot adott a polgármesternek, továbbá nagyjából 5 millió forintot jutatott a település vezetőjének elnöksége alatt álló helyi sportkörnek a labdarúgás támogatására. A nyomozó ügyészség augusztus 7-én kutatást és lefoglalást végzett a település önkormányzatának polgármesteri hivatalában, illetve az elkövető lakóhelyén. A korrupciós bűncselekmény elkövetésével meggyanúsított polgármester nem tett vallomást. A gyanúsított szabadlábon védekezik.

Forrás: MTI; Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!