Pesti Srácok

Magyar Péter tehetséges! - mondta Kornis Misi bácsi, majd belenézett a tükörbe és ráköpött

Magyar Péter tehetséges! - mondta Kornis Misi bácsi, majd belenézett a tükörbe és ráköpött

Ha hiányoltunk egy újabb Magyar Pétert zengő dicshimnusz-posztot, a szinte már elfeledett entellektüel Kornis Mihály elhozta nekünk. Hogy ő is kivegye a részét a nyalakodási versenyből, ő egyenesen a legjobb beszédtechnikájú színésznek nevezte a "Messiást." Most, hogy Havas Henrik után Kornis is megérkezett, el kell gondolkodnunk, hogy ki lesz a következő? Netán Farkasházy Tivadar? Esetleg Gálvölgyi János? Mindegy is.

Amikor Havas Henrik két hete bejelentette, hogy támogatja Magyar Pétert, hirtelen egy sorminta rajzolódott ki előttünk: Nagy Ervin, Nagy Bandó András, Bruti, Nagy Blanka. De hiányzott egy puzzle-darab. Tátongott egy lyuk, amit nem tudtunk megmagyarázni. És akkor megérkezett Kornis Mihály, akit Újlipóciában csak úgy szólítanak: "Misi bácsi." A sor így teljessé vált (vagy legalábbis bevégzettnek tűnik).

De Misi bácsi továbbment:

PestiSracok facebook image

Misi bácsi megváltozott. Eltűntek a ráncai, kisimult, egyre jobban alszik, mióta a "Messiás" megjelent. Ma már a csodával határos módon járni is tud, egy szóval: meggyógyult. Pedig volt honnan talpraállnia a szadeszes fenegyereknek: 1993. december 21-én a "Vannak-e a szeretetnek határai?" című eposzában ejtette el a baloldali liberálisok azóta is tagadhatatlan irányelvét:

Eltelt harminc év, és Kornis Mihályból ma már akkora szeretet árad, hogy Magyar Pétert egyenesen Nagy Imréhez hasonlítja – ahogyan az Élet és Irodalomban tette még tavaly októberben.

Ha belegondolunk, hogy ők voltak a magyar társadalom szürkeállományai, akkor a mosolyunk hirtelen zord búslakodássá alakul át. Az SZDSZ-lelkület nem vész el csak átalakul.

És ki gondolta volna, hogy egyszer Konok Péter kommenteli majd be azokat a sorokat, amiket akár én is írhattam volna:

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!