Annak ellenére, hogy Lenin száz éve indította útjára a világ legnagyobb tömeggyilkosságát, a kommunizmust, és 1917. november 7-én egy erőszakos kisebbséggel és erőszakosan szerezte meg a hatalmat, Gulyás Márton civil aktivista kiállt a bolsevik forradalom mellett és a PS-Polbeatben vette védelmébe a puccsot. Gulyás Márton keddi élő vitaműsorunkban kifejtette a véleményét, miszerint számára nem kérdés, hogy a Nagy Októberi Szocialista Forradalom adekvát válasz volt a cári Oroszország rendszerére, a kizsákmányolásra. „Abban a történelmi kontextusban legitim módon és érthetően az emberek azt mondták, hogy joguk van az élethez. A cári Oroszország elleni lázadás alapvetés” – vélekedett Gulyás Márton.
Az aktivista nagy megdöbbenésre azzal is mentegette a bolsevik forradalmat, hogy szerinte 1848-ban idehaza ugyancsak egy csoport hajtott végre erőszakos puccsot a Habsburg uralkodóval szemben.
Gulyás Mártonról kiderült, hogy a sajtó által ráaggatott jelzőkből titulusokból sokat szeret, de mégis a PestiSrácok.hu szófordulata, az „anarchista festő-mázoló” az abszolút kedvence.
A Polbeatben azzal is szembesítettük Gulyás Mártont, hogy korábban olyan botrányos kijelentéseket tett, miszerint munkatáborba zárná a NER-bűnözőket, vagy elégetné a Magyar Időket, a Demokratát és a Magyar Közlönyt. „Az égetésért elnézést kértem, de amikor írtam, dühös voltam, levontam belőle a tanulságot. Szerintem ugyanakkor iszonyatos hülyének kell lenni ahhoz, hogy ne legyünk rettenetesen felháborodva azon, ami ebben az országban történik” – mondta.
A PS-Polbeatben végre arra is választ kaptunk, hogy miből él Gulyás Márton. „Mikroadományokból élek, a legutóbbi hónapban például valamivel több mint 4500 dollárt kaptam a Slejm című oldalamra támogatóktól, mikroadományokból” – árulta el.
A Polbeatből az is kiderül, tervez-e forradalmat Gulyás Márton, mi lesz november 18-a után.
Nézze meg a teljes beszélgetést!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS