Újabb ötletet vetett be Gyurcsány Ferenc. Egy utcafórumon azt mondta, ha felesége miniszterelnök lesz, “kinyitja” a devizahiteles kérdést. Hogy ez mit jelent, az homályos, de mintha a pénzintézeteket fenyegetné. Arról pedig lazán megfeledkezett – miközben érzékletes performanszot adott elő –, hogy éppen ő volt a miniszterelnök, amikor majdnem csődbe ment az ország, a devizahiteleseket senki nem védte meg – csak a bankokat. Ezt egyébként Dobrev Klára szíves közléséből is tudjuk.
Hogy vannak? Visszafogottan. Csókolom, Zsóka, hogy van, de régen láttam magát (cuppcupp) – Én is, mondja Zsóka. Gyurcsány Ferenc, a közismert politikai pojáca így vonult be a múlt héten Bicskére, a DK utcai nagygyűlésére.
Fecsegett – közben kibökte, készülnek egy újabb 2006-os őszre –, aztán bedobott egy újabb témát, Erzsi ugyanis nekiszegezte a kérdést:
mi lesz a devizahitelesekkel?
Dolgozunk ezen a dolgon – mondta megfontoltan a nagy politikai gondolkodó, és elmondta:
Klára meglehetősen eltökélt abban, hogy kinyitja ezt a kérdést.
Aztán szemléltető oktatást adott a devizahitelezésről. Erzsi volt a bank, Gyurcsány a hitelfelvevő (micsoda perverz felállás).
Én elmegyek Erzsébethez, és azt mondja nekem, mint bank, hogy vegyek fel devizahitelt. Ő, mint bank, tudja, hogy ez micsoda. Azt is tudja, ha változik az árfolyam, akkor annak van kockázata, jól vagy rosszul lehet vele járni. Erzsébet rábeszél, hogy mi ezt vegyük föl. És köt velem egy olyan szerződést, amely szerint ha az árfolyam romlik, annak az összes kockázata az enyém. Ő ebből semmit nem visel. Ez nem egy jó üzlet. Úgy nem lehet tisztességes üzletet csinálni, hogy minden kockázatot az egyik fél viseli, a másiknak csak nyeresége van.
Na, és itt Ferenc meghozta az ítéletet: ezek tisztességtelen üzletek, ezért aztán ezeket ki kell nyitni, és azt kell mondani, hogy
a keletkezett árfolyamveszteségen meg kell osztoznia a banknak is, ez azt jelenti, hogy a visszamenőleg egy csomó terhet kell vállalni.
Szóval Gyurcsány, mint előkelő kívülálló, kristálytisztán elmagyarázta híveinek, mi is volt ez az egész. Hogy amikor elszabadult a pokol, ki volt a miniszterelnök? Mit tehetett volna és mit nem tett – arról mélyen hallgatott.
Na és Klára: a DK miniszterelnök-jelölt-jelöltje éppen az idén januárban leplezte le Gyurcsány Ferencet, amikor nemcsak elismerte, hogy a férje által okozott gazdasági csődöt követően nem sikerült válságot kezelni, az embereket megmenteni, a bankokat viszont nagyon is:
bizonyos értelemben megértettük a 2008–2009-es válságkezelés kudarcát, ahol sikerült megmenteni a bankokat, a gazdaságot, de nem sikerült megmenteni az embereket.
És arra is képes volt, hogy ne férje “elkúrt” kormányzását tegye felelőssé az emberek eladósítása miatt, hanem azt a brüsszeli vezetést, amelyhez a Demokratikus Koalíció jelenleg legaktívabban dörgölőzik. Dobrev Klára szerint ugyanis 2008–2009-ben az Európai Unió volt az, amely nem engedte, hogy Magyarország megszorítások helyett más politikát folytasson. Mily meglepő, hogy ez az Orbán-kormánynak sikerült.
Bónusz
Az idén május végén Dobrev Klára a Facebookon hálálkodott a balodal sztárbankárának, Zdeborsky Györgynek, hogy őt támogatja az őszi ellenzéki miniszterelnök-jelölt-jelölti előválasztáson. Zdeborsky a CIB Bank elnök-vezérigazgatója és a Magyar Fejlesztési Bank elnöke volt. A kiérdemesült bankguru így ítélkezett Gyurcsánynéról:
Klára, a fényes, a világos, a tiszta.
https://www.facebook.com/dobrevklara/videos/210642954229269/
Fotó, videók: Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS