A Demokratikus Koalíció újabb adag szenet pakolt a hülyeségvonat kazánjába: Molnár Csaba szerint kizárólag a kormány hibája, hogy a koronavírus-járvány alatt megszűntek munkahelyek. Aztán mondott még légből kapott számokat és nagyokat bezzegeurópázott, ami különösen vicces abból a szempontból, hogy a jelek szerint a magyar gazdaságon ejtette a legkevesebb sebet a járvány.
A párt ügyvezető alelnöke pénteki, online sajtótájékoztatóján felhívta a figyelmet, hogy áprilisban 37 százalékkal esett vissza a hazai ipari termelés.
Ilyen szörnyű adatokat még a 2008-as világgazdasági válság legrosszabb pillanataiban sem lehetett tapasztalni Magyarországon
– mondta Molnár Csaba. Az EP-képviselő hozzátette: emiatt jelentősen nőtt a munkanélküliség, a munkanélküliek száma jelenleg 3-400 ezer fő. Arról elfeledkezett a képviselő, hogy ezek az adatok még mindig sokkal jobbak, mint főnöke kormányzása alatt bármikor, legfőképpen akkor, amikor világgazdasági válság és globális pandémia sem kellett ahhoz, hogy rekordokat döntsön a munkanélküliség és beálljon az államcsőd.
Az ipar leállásáról nem a kormány tehet, de arról igen, hogy nem tudta megőrizni a munkahelyeket és százezrek veszítették el a megélhetésüket
– jelentette ki nagyvonalúan a politikus.
Nem volt érdemi munkahelyvédelmi program, és miközben a bajba került cégek szerte Európában gyorsan és egyszerűen tudtak támogatásokhoz jutni, addig itthon egy bürokratikus, bonyolult pályáztatási rendszert vezettek be, amin csak azok nyerhettek, akik közel voltak az Orbán-kormányhoz
– zárta végül vádbeszédét az egyszer alapjövedelmet, egyszer évekig tartó munkanélküli segélyt, ma meg éppen megőrzött munkahelyeket követelő Molnár Csaba.
A valós számoknak és adatoknak persze nem sok köze van a DK matekjához. A KSH adatai szerint áprilisban 3,8%-ra emelkedett a munkanélküliségi ráta, a munkanélküliek száma 174 ezer fő volt. Más számítások a teljes szám 280 ezer körül van jelenleg, a munkanélküliség pedig 6 százalék körül lehet. Arról is elfeledkezett Molnár Csaba, hogy a cégek egy jelentős része csak hibernálódott a korlátozások miatt, és mivel annak vége, újra munkába állhattak a kereskedelemben, a vendéglátásban és a szállásadásban foglalkoztatottak, akik a munkanélküli növekmény legjelentősebb részét adták.
Forrás: MTI, Portfolio.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS