Nem lehet véletlen a magyar kisebbség elleni folyamatos támadás Ukrajnában: elképzelhető, hogy az egyre agresszívabb megfélemlítő akciók oka, hogy a magyar kormány lebuktatta a Soros-hálózatot – írja az Origo, emlékeztetve arra, hogy a jelenlegi ukrán vezetés több kedves gesztust tett az álfilantróp irányába, például a legmagasabb állami kitüntetésben részesítették Soros Györgyöt 2015-ben. A spekuláns mesterkedéséről a Majdan-tüntetések kirobbantásában Andreas von Rétyi részletesen írt a magyarul a PestiSrácok.hu által kiadott oknyomozó portrékötetében.
Az utóbbi hetekben-hónapokban rendkívül agresszív és barátságtalan támadások jellemezték Ukrajna Magyarország és a kárpátaljai magyarság felé tett gesztusait. Ennek kiéleződésében az Origo érvelése szerint könnyen segíthetett az is, hogy a magyar kormány leleplezte a Soros-hálózatot és elsőként lépett fel az álfilantróp tőzsdespekuláns által forszírozott bevándorláspolitika ellen. Könnyen előfordulhat tehát, hogy a jelenlegi ukrán kormányzat a magyarellenes uszítással és megfélemlítéssel most gesztust tesz Soros irányába.
Soros Györgyöt a külföldieknek adható legmagasabb állami kitüntetéssel, a Szabadság Érdemrenddel tüntette ki Petro Porosenko ukrán elnök 2015 novemberében, vagyis nem sokkal a Majdan-forradalom után. A hivatalos indoklás szerint az üzletember az érdemrendet “az ukrán állam nemzetközi tekintélyének erősítéséért tett személyes szolgálataiért, a szociális és gazdasági reform megvalósításához való jelentős hozzájárulásáért és sokévi eredményes munkásságáért” kapta.
Porosenko akkori méltatása szerint Soros jelentős mértékben hozzájárult Ukrajna demokratikus fejlődéséhez az általa 1989-ben létrehozott Reneszánsz Alapítvány révén. Vagyis az új elnöknek egyik első dolga volt kitüntetni az akkor már rossz hírű spekulánst, így könnyen meglehet, hogy hazánk és a 150 ezres magyar kisebbség Kárpátalján a fentiek miatt is az ukrán kormány célkeresztjébe került.
Mindenesetre elgondolkodtató az is, hogy Soros “kivételt tett” Ukrajnával, hiszen nem szokott elfogadni állami kitüntetést egyetlen országtól sem. Így Ukrajna számára is kivételesen fontos volt.
Andreas von Rétyi részletesen megírta Soros szerepét a Majdanon
Soros szerepéről a végül a kisebbségeket elnyomó és létében fenyegető, tehát a katonai terminológia alapján szörnyállammá változó új Ukrajna megteremtésében Andreas von Rétyinek a világboldogító spekuláns életét bemutató könyve is ír. Az itthon a PestiSrácok.hu által kiadott kötetben többek között ez olvasható:
Soros György tevékenysége már jóval azelőtt kiterjedt volt Ukrajnában, amikor 2013 novemberében megkezdődtek a kijevi Majdan téren a tüntetések. Akkoriban nyilvánosan ismert volt a tény, hogy az ukrán kormány nem akarta aláírni az Európai Unióhoz való előcsatlakozási megállapodást. (…) A Régiók Pártja már 2011-ben figyelmeztetett, hogy Soros Ukrajnában is „líbiai körülményeket” fog teremteni, ha valaki nem állítja meg. Julija Tyimosenko ugyanabban az évben a milliárdos pénzügyi spekulációi okozta veszélyekre gyanakodott. Soros nagy haszonnal kecsegtető és kockázatos játékba kezdett Ukrajnával, az értelmi szerző nyilatkozataiból, hekkerektől, illetve más nyilatkozatokból ismertek az eljárás lépései. Először meg kellett gyengíteni, destabilizálni kellett az országot, ezután pedig teljes csődbe taszítani, hogy a gazdaság újjáépítéséből kellő hasznot szakíthassanak a külföldi cégek. Van már tapasztalata az ilyesmiben. A CyberBerkut nevű hekkercsoport hozta nyilvánosságra George Soros és Petro Porosenko ukrán elnök 2014 decembere és 2015 márciusa közti levelezését, amiben szó esik az ukrán Majdan-kormány számára szállított fegyverekről, ukrán katonák NATO-tagállamokbeli kiképzéséről – ezzel álcázva a közvetlen amerikai segítséget – és általában az ukrán hadsereg harcértékének megnöveléséről.
Korábbi részletesebb ismertetőnk ITT olvasható. Andreas von Rétyi, George Soros: A multimilliárdos globális hálózata és az általunk ismert világ vége c. könyv korlátozott számban még megvásárolható postai kiküldéssel a PestiSrácok.hu internetes áruházában, IDE kattintva.
A vezető képet a Majdanon 2014-ben Szergej Csuzakov készítette. (MTI-AP)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS