Pesti Srácok

Íme, azok a parlamenti képviselők, akik nem támogatták a védekezést a járvány második hullámában (sem)

Íme, azok a parlamenti képviselők, akik nem támogatták a védekezést a járvány második hullámában (sem)

Bár korábban a kormánypártok javaslatainál is lényegesen szigorúbb szabályok bevezetését követelte az ellenzék a koronavírus-járvány második hullámának kezelése érdekében, az Országgyűlésben már mertek kicsit álmodni, és a szokásos tempó mentén nemmel szavaztak, vagy tartózkodtak a voksoláskor. Az előzményekből már sejteni lehetett, hogy ez lesz az eredmény, mivel a múlt héten a Párbeszéd vonta vissza sunyi módon tizenegy pontból álló javaslatát, amellyel például eltiltották volna az időseket a tömegközlekedési eszközök használatától, amit Karácsony Gergely már a tervezéskor is a kormányra fogott volna. Alább közreadjuk azoknak az ellenzéki politikusoknak a neveit, akik a Magyar Országgyűlés szavazásakor ismét nem segítették a védekezést.

Az Országgyűlésben az új járványügyi törvénycsomag szavazásakor nemmel voksoltak:

  • Ander Balázs Jobbik
  • Csányi Tamás Jobbik
  • Dudás Róbert Jobbik
  • Gyüre Csaba Jobbik
  • Jakab Péter Jobbik
  • Kálló Gergely Jobbik
  • Nunkovics Tibor Jobbik
  • Potocskáné Kőrösi Anita Jobbik
  • Stummer János Jobbik
  • Szilágyi György Jobbik
  • Z. Kárpát Dániel Jobbik
  • Arató Gergely DK
  • Bősz Anett DK
  • Hajdu László DK
  • Oláh Lajos DK
  • Sebián-Petrovszki László DK
  • Varga Zoltán DK
  • Varju László DK
  • Demeter Márta LMP
  • Hohn Krisztina LMP
  • Schmuck Erzsébet LMP
  • Ungár Péter LMP
  • Szabó Szabolcs független

Tartózkodtak:

PestiSracok facebook image

  • Steinmetz Ádám Jobbik
  • Bangóné Borbély Ildikó MSZP
  • Gurmai Zita MSZP
  • Harangozó Tamás MSZP
  • Hiller István MSZP
  • Korózs Lajos MSZP
  • Molnár Gyula MSZP
  • Szabó Sándor MSZP
  • Szakács László MSZP
  • Tóth Csaba MSZP
  • Varga László MSZP
  • Burány Sándor Párbeszéd
  • Kocsis-Cake Olivio Párbeszéd
  • Tordai Bence Párbeszéd
  • Apáti István független
  • Bana Tibor független
  • Bencsik János független
  • Dúró Dóra független
  • Farkas Gergely független

A szavazás után Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője emlékeztetett: újabb törvénycsomagot fogadtak el az Országgyűlésben, amely hatékonyabbá teszi a járvány elleni védekezést. Több ponton szigorítottak, így tehát, aki például megszegi a karanténszabályokat, akár százötvenezer forintos bírságra is számíthat.

– hangsúlyozta. Kitért arra is: a baloldali pártok most sem segítettek, ahogy az első hullámban sem. Akkor nem támogatták a rendkívüli jogrend meghosszabbítását, nem szavazták meg a koronavírus-törvényt és még külföldön is próbálták lejáratni Magyarországot.

– írta a politikus. Kocsis Máté hozzátette: ezzel szemben a kormány azért dolgozik, hogy minél kevésbé kelljen leállítani az országot, de közben hatékony legyen a védekezés.

A Magyar Országgyűlés száztizenhét igen, huszonhárom nem és tizenkilenc tartózkodás mellett fogadta el az új járványügyi törvénycsomagot.

Fotó: MTI/Soós Lajos

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.