Pesti Srácok

GEOrgPOLITIKA – Ismét elért minket a cenzúra – Kizárta a transznőket az atlétikai világszervezet, Beethoven pedig fehér volt

Minden figyelmeztetés nélkül szüntette meg a PS TV csatornáját a YouTube. Csütörtök délután egyszerűen eltűntek a tartalmaink. Nyilván ismét nem közlik majd velünk, hogy mi ennek az oka, vagy csak annyit mondanak, hogy gyűlöletbeszéd, abba meg manapság minden belefér, legalább is a baloldal szerint. Természetesen minden tartalmat feltöltünk a pestisracok.hu oldalunkra és az érdekesebb híreket megosztjuk saját TikTok és YouTube oldalainkon is. Érdekes, hogy a baloldal gyűlölködése, a halálos fenyegetések és trágárságok sosem érik el a cenzorok ingerküszöbét.

Előrelépés történt viszont a normalitás világában. A könnyűatlétikai világszervezet, a „World Athletics”március 31-től megtiltja „transznőknek”, hogy nőként részt vegyenek a versenyeken. Az a személy, aki a pubertását még fiúként élte meg, nem indulhat ezentúl a női számokban, nyilatkozta a sajtónak Sebastian Coe, a szervezet elnöke. Az úgynevezett „transznők” veszélyeztetik a női atléták esélyeit és a fair sportolást. Tavaly nyáron a Nemzetközi Úszószövetség is hozott egy hasonló döntést.

Még egy jobbhorog a woke világnak: a lipcsei Max Planck Intézet antropológiai tanszékén DNS mintát vettek Ludwig von Beethoven hajából és megállapították, hogy nincsenek afrikai gyökerei, hanem a gének 99%-a nyugat-és közép-európai származást fedett fel. A közelmúltban felröppentek olyan hírek, hogy a világhírű zeneszerző színes bőrű volt. Roberto Blanco, Németország közkedvelt, kubai származású slágerénekese is ezt terjesztette. Még azt is követelte, hogy exhumálják a zeneszerzőt és állapítsák meg, hogy rendelkezett-e afrikai gyökerekkel. Hát most ő is megnyugodhat...

A németeknek kezd elege lenni a bevándorlásból. Egy aktuális felmérés szerint az ország nyugati felében 59 %, a keleti felében 69 % gondolja úgy, hogy véget kell vetni az ellenőrizetlen, illegális migrációnak. Az összlakosság 86 %-a véli, hogy szükség van egy a migrációt szabályzó törvényre. A Wagner katonai magáncég nem tervezi, hogy visszavenne ukrajnai tevékenységéből – közölte csütörtökön az alapító, Jevgenyij Prigozsin orosz üzletember. Korábban ugyanezen a napon a Bloomberg meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt állította, hogy a Wagner inkább afrikai tevékenységeire kíván koncentrálni. “Nem tudom, hogy a Bloomberg miről számol be. Úgy tűnik, ők jobban tudják nálam, hogy mit fogunk a továbbiakban csinálni. Amíg a nemzetünknek szüksége van ránk, addig Ukrajna területén fogunk harcolni” – mondta Prigozsin a Telegramon közzétett nyilatkozatában, az URA.ru orosz lap kérdéseire válaszolva, közölte az „Orosz Hírek” portál.

PestiSracok facebook image

Szlovákia átadta Ukrajnának a légierő flottájából tavaly kivont 13 MiG-29-es vadászrepülőgépből az első négyet – jelentette csütörtökön a cseh hírügynökség (CTK) a szlovák védelmi minisztériumra hivatkozva. Eduard Heger megbízott szlovák miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy az ukrán műszaki szakemberek most hazájában tartózkodnak, hogy átvegyék a MiG-29-eseket, amelyeket Pozsony Kijevnek adományoz. Pozsony ezzel csatlakozott a lengyel kormányhoz a vadászgépeket illetőleg. Más uniós országok nagyon visszafogottak a vadászgépeket illetően.

Dimitrij Medvegyev a nyugati fegyverszállításokra reagálva elmondta, hogy ezzel csak azt éri el a NATO, hogy Oroszország egyre több területet fog elfoglalni. „Ha kell akkor akár Kijevig vagy Lviv városáig előre fog nyomulni a hadsereg, hogy kigyógyítsa Ukrajnát a Zelenszkij betegségből” -nyilatkozta egy sajtótájékoztatón Medvegyev.

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.