A régi szép időkben Jakab Péter kiparodizálása volt a világ legegyszerűbb dolga, ma viszont már vizsgatétel a humoristasuliban. A Jobbik bukott elnöke feladja a leckét mindazoknak, akik megpróbálják kigúnyolni őt. Jakab Péter ugyanis olyan mélységekbe süllyedt, amit már egyszerűen lehetetlen kiparodizálni. Egy szakember valószínűleg azt mondaná, hogy beleőrült a folyamatos munkahelyi és magánéleti válságba. A Jobbikot négy százalékra züllesztő Jakab TikTokon próbál némi hírnevet szerezni, de már a mémgyárosokat sem köti le a folyamatos szerencsétlenkedése. Mi most elővettük Gyurcsány egykori udvari bolondját egy beszélgetés erejéig, de ettől több hírverést nem biztos, hogy megérdemel.
A beszélgetés második felét a Telex egyik szokatlanul objektív cikkének elemzésével kezdtük, ahol leírták, hogy a magyarok lassan több pénzt tartanak állampapírban, mint banki folyószámlán. Ehhez a témához Szűcs Gábor segítségét kértem, aki bár szerényen azt állítja, nem szakértője az értékpapíroknak, átfogó tudással rendelkezik a pénzpiacról. Gábor elmondta, hogy miért előnyös értékpapírban tartani a pénzt folyószámla helyett, de a kockázatokra is kitért.
Németország újabb nagy terve
A beszélgetés vége felé külföldi vizekre eveztünk, Németországban ugyanis felröppent egy hír, miszerint tizennyolcról tizenhatra csökkentenék a szavazói korhatárt. Ez persze több szempontból is problémás, de minket sokkal jobban érdekelt a háttérben meghúzódó indok. A német kormány talán nem képes az adófizető generáció érdekeit képviselni? Fiatal, tapasztalatlan szavazókkal akar választást nyerni? Ha ez igaz, akkor van számukra egy rossz hírünk, de hogy pontosan mi is az, csak a videóból derül ki! Nézzétek meg a teljes beszélgetést!
Konklúzió
Ez a három téma látszólag egymástól független, mégis kiváló képet fest a világról, amiben élünk. Jakab Péter a nép ellen politizált és összefogott a lehető legelutasítottabb személlyel – megbukott. A német kormány is tudja, hogy az eddigi politikájuk alapján nem biztos, hogy célravezető a tapasztaltabb választók körében. Trükközniük kell, ha meg akarják tartani a pozíciójukat. Ezalatt Magyarországon az emberek a válság és különböző nehézségek ellenére is tudatosan fektetik be a pénzüket. Lehet, hogy nincs közvetlen összefüggés a három dolog között, de azt a következtetést mindenképpen levonhatjuk, hogy a néppel és a józan ésszel szembeni politizálás a legkevésbé sem kifizetődő.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS