Juhász Péter, az Együtt-PM társelnöke szombati sajtótájékoztatóján annak ellenére nevezte jogszerűtlennek Miskolc legnagyobb romatelepén két család kiköltöztetését, és vádolta meg a helyi vezetőket „rákosista módszerek” alkalmazásával, hogy utánajárt volna, pontosan miért kellett menniük a lakóknak. A PestiSrácok.hu megtudta, az ok nem a májusban elfogadott önkormányzati rendelet, hanem egy jogerős bírósági végzés érvényre juttatása volt. A két család ugyanis hosszú ideje nem fizette a közüzemi számlákat, valamint a bérleti díjat, emiatt több százezer forintos tartozást halmozott fel.
PESTISRACOK.HU
Juhász Péter, a Bajnai-féle Együtt-PM társelnöke a miskolci városháza előtt szombaton tartott sajtótájékoztatóján azt követelte a fideszes városvezetőktől, hogy mutassák be azokat a dokumentumokat, amelyek igazolhatnák a kilakoltatások jogszerűségét. Ha ezt nem teszik meg, akkor “ez nyugodtan nevezhető jogszerűtlen kilakoltatásnak, kitelepítésnek”. Hozzátette: ilyet legutóbb “a Rákosi-érában műveltek Magyarországon”. Juhász azt is követelte, hogy „azonnal hagyják abba a romatelepen a kilakoltatásokat”.
A politikus vádjaival kapcsolatban a PestiSrácok.hu megkereste Kriza Ákos polgármestert, akinek kollégái arról tájékoztatták portálunkat, hogy ahol Juhász sajtótájékoztatót tartott, azaz Miskolc legnagyobb nyomornegyedében, a “számozott utcákban” még el sem kezdődött a lebontásra ítélt házak lakóinak elköltöztetése. Mint megtudtuk, a két család, amelyért Juhász aggódik, a telepfelszámolási programtól teljesen függetlenül került az utcára. Az ő ügyük egy 2011-ben kezdődő és egészen az elmúlt hétig húzódó bírósági eljáráshoz kötődik, amihez az önkormányzatnak semmi köze. A végrehajtók egy jogerős bírósági ítéletnek szereztek érvényt, mivel a két család hosszú idő óta nem fizette a bérleti díjat és a közüzemi számlákat, így több százezer forintos tartozást halmozott fel.
A sajtószóvivő azt is elmondta, hogy a telepfelszámolás előtt az önkormányzat minden egyes családdal külön leül, megvizsgálják az anyagi helyzetüket, körülményeiket, és addig nem is fognak kilakoltatni senkit, amíg meg nem egyeznek. A kitelepítésre várók egyébként hasonló lakásba költözhetnek, amilyenben eddig is laktak, de arra is van lehetőség, hogy az eddigieknél komfortosabb helyre kerüljenek – tudtuk meg.
Arra is felhívták a figyelmünket, hogy a legnagyobb miskolci romatelep ügyében a tarthatatlan állapotok miatt már mindenképp lépni kellett. Egyrészt a borzasztó közbiztonság miatt. A bűnözés melegágyának is tartott romatelepen a környéken élők nem csak este, de már napközben is rettegtek, ráadásul a telepen kábítószer kereskedelem is folyt, amiért néhány ott lakó család ellen rendőrségi nyomozás van folyamatban – tették hozzá. De a nyomornegyed már egészségügyi szempontból sem megfelelő: az utcán patkányok és csótányok szaladgálnak, ami szintén irritálta már a környéken élő többséget.
Kriza Ákos sajtóosztálya arra is emlékeztetett, nem véletlen, hogy egy aláírásgyűjtésen 35 ezer miskolci állt ki a nyomortelep felszámolási program mellett. Hozzátették: soha ennyien még helyi politikai kezdeményezést még nem támogattak.
Mint ismert, idén májusban döntött úgy a miskolci önkormányzat közgyűlése, hogy megszavazza a Fidesz-KDNP-frakció azon javaslatát, amelynek értelmében megkezdődhet a város nyomortelepeinek felszámolása. A kormánypárti önkormányzati frakció azt a javaslatát terjesztette a közgyűlés elé, hogy a város “szégyenfoltjait” szüntessék meg, ami a miskolci “gettók, nyomortelepek” teljes körű felszámolását jelenti. Az előterjesztés szerint mindazoknak, akik elhagynák ezeket a lakásokat, és más településeken vásárolnának magasabb komfortfokozatú lakásokat, 1,5-2 millió forint támogatást adnának, azzal a feltétellel, hogy az ingatlanokat öt évig nem adhatják el.
Juhász Péter októberben a baloldal közös jelöltjeként a fővárosi V. kerületben száll ringbe a polgármesteri székért, korábban a drogliberalizáció egyik élharcosa, majd 2012-ig a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nevű jogvédő szervezet romaprogramjának “terepmunkása” volt. Utóbbi munkahelyéről való távozását így kommentálta a TASZ: “Péternek elévülhetlen érdemei vannak a TASZ Romaprogramjának kiépítésében, a kommunikációs stratégiánk végrehajtásában.” Mindennek ellenére Juhász most alaposan mellélőtt. Nem meglepő, hogy a szombati miskolci sajtótájékoztató anyaga már az Együtt-PM honlapján és Facebook-oldalán sem olvasható. Az Együtt-PM társelnökének botrányos cégügyeiről, büntetőügyeiről többek között ebben a cikkünkben olvashatnak.
(A vezető fotót az Együtt-PM készítette a legutóbbi budapesti melegfelvonuláson.)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS