A kormányellenes tüntetések elsősorban a külföldi sajtónak készülnek, ahol minden alkalommal bemutathatják a hazai haladók, hogy nálunk bizony nincs demokrácia, a jogállam fogalmát soha nem ismerhettük, és éppen itt lenne az ideje, ha a Frontex nem határvédelemmel próbálna foglalkozni, hanem fegyveres erőket küldene leváltani Orbán Viktort. A kormány profizmusának, a rendőrök fegyelmezettségének és az ellenzék teljes életképtelenségének hála eddig nem sikerült sokkolni a világ közvéleményét, de természetesen azért a maguk módján minden külföldi médium beszámolt a január 5-i gigatüntetésnek tervezett, néhány ezres megmozdulásba fulladt eseményekről. A bukás, úgy néz ki, külföldön is elmarad, pedig a New York Times még egy képzeletbeli rabszolgát is megszólaltatott, hogy érzékeltesse a Magyarországon uralkodó kaotikus állapotokat.
New York Times: Egy feltehetően képzeletbeli férfi szerint családokat nyomorít meg a kormány
A New York Times mindképpen dobogós helyet érdemel a szombati tüntetésekkel kapcsolatos álhírterjesztésben. A lap valószínűleg nem akarta az unalmas igazságot megírni, inkább egy drámai történettel állt elő egy bizonyos Radics Gyuláról, aki Veszprémből érkezett, hogy Orbán Viktor ellen vonuljon a tömeggel. A lap cikke szerint Radics urat nem zavarta, amikor átírták az ország alkotmányát, hogy az a Fideszt erősítse. Radics urat az sem zavarta, amikor a kormány elfoglalta az állami médiát. De Radics úr még akkor is összeszorított foggal tűrt, amikor kirúgták a CEU-t az országból. Radics Gyula azonban nem tűrt tovább, amikor meghozták a “rabszolgatörvényt”. Akkor azt mondta: “elég volt!”.
Orbán Viktor családokat és életeket pusztít el
– nyilatkozott a lapnak a képzeletbeli fémipari munkás, akinek 5 gyermeke van. A lap egyébként ezzel az egy véleménnyel robbantott, tényeket nem közölt a tüntetők számáról, illetve nem foglalkozott azzal sem, hogy mi is valójában a túlóratörvény lényege, miközben a lap tetején büszkén villog “az igazság megéri” szlogen.
A Washington Post nem annyira inkorrrekt, mint Pardavi Márta
A Washington Post még mindig nem tudja elengedni azt az álhírt, mely szerint a munkaadók kérhetik a munkavállalót arra, hogy 400 órát túlórázzon, így a január 5-ei cikkükben is erre építették fel a sokkoló történetet, mely szerint 10 ezer ember gyűlt össze szombaton, hogy megbuktassa a kormányt.
A neves lap nem számol be a túlóratörvény részleteiről ellenben kifejti, hogy Hollik István még mindig Soros Györgyöt tarja felelősnek a demonstrációkért. A lap a Demokratikus Koalíció Molnár Csabáját is idézi, aki kifejti “addig tüntetnek majd, amíg meg nem döntik Orbán Viktor rendszerét”. A cikk annak ellenére, hogy pontatlan és hiányos még mindig kicsit korrektebb, mint Pardavi Márta Twitter-bejegyzése, mely szerint 40 ezer ember volt szombaton a Kossuth téren.
Egy ismeretlen háztartásbelit is zavar Orbán rendszere a Reauters szerint
A külföldi lapok nagy sztorik híján egytől egyik azt harsogják: ezrek tüntettek a kormány ellen Magyarországon. Így tesz a mindig korrekt Reuters is, amelyben a következőt írják:
Ezrek vonultak fel Budapest belvárosában szombaton, hogy tiltakozzanak egy új törvény ellen, amely megengedi a munkaadóknak, hogy 400 óra túlórát kérjenek a dolgozóiktól.
A hírügynökség elfelejti megemlíteni, hogy ez csak a munkavállaló beleegyezésével lehetséges, viszont azt már a cikk elején kiemelik, hogy az ellenzéki szerveződések a város több pontján és vidéken is töntetéseket szerveztek a kormány ellen.
A tüntetők a hóesésben vonultak a Hősök terétől a parlament épületéig a Duna partján, akik “Söpörd el a rezsimet” feliratú táblákat cipeltek magukkal – festi le a sokkoló eseményeket a lap. A Reuters egy bizonyos Demeter Éva “háztartásbelit” is megszólaltat, aki nyilván mindennel elégedetlen, ami 2010 óta az országban történik. Természetesen azt is hozzáteszik, ez az elmúlt évek legnagyobb tüntetése. A résztvevők számát nem említik.
Az EP-választásokról és a migrációról is ír a tüntetések kapcsán a Brüsszel-párti Euronews
Az EU adófizetőinek pénzéből fenntartott Euronews nagyon szeretett volna rosszat írni hazánkról, ez azonban atrocitás és felfordulás hiányában nem jött össze. A lap már-már szinte csalódottan ír a karácsony előtt kezdődött tüntetéshullámról, az előzőekhez hasonlóan kiemelve, “a rabszolgatörvény 400 óra túlórát követelhet a munkavállalóktól”. Magyarázatot itt sem kapnak a magyarul nem értő hírfogyasztók, akiknek azért odavet néhány félinformációt a kormánypárti bíróságokról, és arról, hogy a Fidesz mekkora győzelmet aratott a tavaly április választáson.
Az Euronews kiemeli, a magyar kormány az EP-választás kampányának részeként tudja be a tüntetéseket, amelyeket a Fidesz szerint azok finanszíroznak, akik támogatják a tömeges migrációt.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS