“Ma még csak mi lógunk” – a múlt hétvégi tüntetésen ezt írta ki táblájára egy tucat mosolygós arcú középiskolás. Vajon ki adta a szájukba, hogy akasztani kell? – kérdezte Huth Gergely Csintalan Sándortól és Kosik Kristóftól a Politikai Pankráció legutóbbi adásában. Pankotai Lili, az obszcén szavakkal lázadó pécsi gimnazista mondatait filozófiai oldalról kielemezve Huth felvetette azt is: amúgy ki tiltja meg ezeknek a gyerekeknek, hogy szabadon gondolkodjanak és bárhol szabadon kifejtsék a véleményüket?
Csintalan Sándor volt politikus és műsorvezető és Kosik Kristóf ügyvéd, rockzenész persze egyáltalán nem jutott egyetértésre a témában. Csintalan szerint Kosik Kristóf és Huth Gergely a “cseh kettőt” nézi és nem érti meg a diákok valódi problémáját, a kaszárnya jellegű közoktatást és a kilátástalanságot, miközben Kosik Kristóf úgy látja, a tanárok jogos követeléseit beárnyékolja és lejáratja a sok, a trágár szöveg.
Magadat is leköpöd, ha tüncikézésnek nevezed a tüntetést
– mondta Csintalan Huth Gergelynek az egyik kérdésére, mire újra fellángolt a vita arról, hogy “ki néz le kit”. Kosik Kristóf ugyanakkor kifejtette: négy általános iskolás gyermeke van, és bár nagyon sokat köszönhetünk a pedagógusoknak, de azt
szülőként sem tűröm el, hogy este fél hatkor kapok egy emailt, hogy másnap nem lesz tanítás, mert sztrájkolnak.
Léteznek-e a brüsszeli szankciók?
Orbán Viktor bombatámadást indított Magyarország ellen? Csintalan Sándor számára erről szólnak a nemzeti konzultáció plakátjai, ezért ezt a témát javasolta borítékjában. Úgy véli: a szankciók nem “brüsszeliek”, hanem “orbániak”, mert azokat szerinte Orbán is elfogadta. Természetesen arra a baloldali toposzra gondolt, hogy a több ezerből Magyarország számos szankciót elfogadott Brüsszelben, miközben a vita az energiára kivetett szankciókról szól.
Akkor is, mi ez a sok bomba! Hideglelést kapnak az emberek a háborútól, erre bombákkal nyomasztják őket!
– vélekedett Csintalan Sándor. Kosik Kristóf szerint ugyanakkor
Orbán nemhogy nem dobott le bombát Magyarországra, hanem megharcolt azért, hogy mi kivételek lehessünk és ne kelljen szankciókat bevezetni a nélkülözhetetlen gáz- és olajimportra.
Mennyire korrupt az Európai Unió elitje? Ez a téma került elő Kosik Kristóf borítékjából. amivel arra is utalt, hogy például a Kötöttfogás című videóműsorban nem telik el úgy hét, hogy a “borzalmas” hazai korrupció ne kerülne terítékre. Ehhez képest a brüsszeli elitet és azon belül Ursula von der Leyen bizottsági elnök brutális korrupciós botrányáról egy szó sem esik. A téma kifejtése itt nagy államelméleti vetélkedőbe torkollt, amelyben a felek azt is kivesézték, hogy lehet-e korrupciónak nevezni a nemzeti tőke megerősítését és hogy valóban az “összeszerelő rémdiktatúra”-e Magyarország valódi államformája (spoiler: Csintalan Sándor szerint nagyjából igen).
Készítette a PestiSrácok.hu
ERZSI
2023-02-23 at 19:03
Csintalan SIMICSKA embere volt (most is az) és Ő pedig a jobbikban látta a nagy lehetőséget, mindent abba az irányba tolt! Csintalan elengedte magát, egy buta öntörvényű vén [email protected]
vélemény
2022-10-31 at 15:39
A több szempontból is inkompetens karakter folytatólagos mutogatása teljesen felesleges.
A PS szerint eleddig a népnek nem volt elege a rengeteg bolsevik, köpenyeg- és nyelvforgató káderből?
Mert ha így gondolják, akkor hatalmasat tévednek.
Hoppá
2022-10-31 at 11:40
Csintalan? Meghívták! Mindig van lejjebb!
polizza
2022-10-31 at 11:25
Ez a CsS nevű ember nagy túlélő!
Elnézve életrajzát, legjobban azon csodálkozom, hogy 2007-2017 között Fidesz tag lehetett és nem kirúgták, hanem ő lépett ki.
Nem értem, miért foglalkozunk még most is egy mindig érdekei alapján ide-oda szambázó megélhetési emberrel.
Egy öntelt bunkóval, aki saját magát képzeli az értelmiség csúcsának, úgy érzi ő oszthatja az észt, mindig csak neki van igaza. Az az igaz pedig hol ez, hol az.
Egyszer csináljanak már egy olyan műsort, ahol keményen szembesítik a korábbi önmagával. Sőt, nem is simán önmagával, hanem sokféle önmagával, hiszen hol ez volt, hol az volt. Az ilyen pedig csak érdekember.
Azt a kezdő igen rövid tanári időszakot kivéve soha nem dolgozott rendes kötött munkahelyen, mindig csak politikával összefüggő helyeken, A PÁRT, A KISZ, A SZAKSZERVEZET….. (meg szabadúszó……)
Azt a világot pedig ismerjük. Vagyunk még sokan, akik ugyanaz a korosztály. Átéltük, tapasztaltuk.
Elég volt CsS-ból – meg a hasonlókból – nem szeretném többé látni/hallani sehol a patrióta oldalon!
Pláne nem így, hogy a műsorvezető őt hagyja leginkább érvényesülni, szónokolni.
Inkább hagyta volna a két meghívottját vitázni, minthogy saját magát csillogtatja, meg a legrosszabbkor szól közbe, amikor meg kellene, akkor meg nem. Bár sajnos ezzel nincsen egyedül ezen az oldalon, olyannyira, hogy néha kétség fog el.
Jasek
2022-10-31 at 10:05
Csíntalan olyan mint a körhinta,szédítően felhivalkodott, véres fejű, kiérdemelten emberileg aljas.
kati
2022-10-31 at 09:29
Nagyon leharcolt ez a kaméleon komcsi, ferde gerincű Csintalan aki az észt osztja mindenkinek. Jó lenne, ha magába szállna és eltűnne a színtérről!
Gullwing
2022-10-31 at 08:49
ÍCsintalan egy kupa szar, a WC-ben van a helye, nem egy ilyen műsorban.
nemzeti
2022-10-31 at 08:29
Olyan áron is el kellene távolítani a tanári
kar azon részét aki ezt az anarchista szarkavarást csinálja,ha nem lesz tanár.
tarcsa
2022-10-31 at 07:30
Ezzel az elborult agyú, tanárként végzett majd magát politikusnak képzelő és hurkasütőként piacon dolgozó, kommunistával ki hajlandó szóba állni? Ez még a kisebb hiba, a nagyobbat azok követik el, akik nem röhögnek a pofájába ennek a tróger Csintalannak. Az meg mindennek a legalja, hogy vannak akik hisznek is neki. Szép gárda az MSZP. Helyesen írni nem tudó oktatáspolitikus, hurkasütő, zöldséges, vájár, Foxi-Maxit estin végző alak. Ezek a vezető káderek. Átalakulhatnának Agynélküli Párttá.
Fosztó Képző
2022-10-31 at 04:36
Nem értem, miért kell ilyen “privatizőr” virtigli komcsi, fogalmatlan prolit vitapartnernek elfogadni.
Nézzen az értelmes unokájára, és arra a befírolt nyomorult kis újproli gyereklányra, hogy mekkora intellektuális különbség.
A másik, hogy már a Kádár-érában is sok komcsi vezető a gyerekét egyházi iskolába íratta. A piaristák, Pannonhalma, Patak, Debrecen tele volt velük.
Ez a kis Trágyaszájú újliba is egyházi iskolába jár. Nemcsak elhatárolódnék, hanem kirúgnám. Ugyanis ez a kis szörnxeteg az adott iskola diákközösségét is bomlasztja. Ha maradhat, attól kezdve a többi diák is bármit megengedhet magának.
Az iskolája is sztrájkolt, amúgy?
jairjrsantos
2022-10-31 at 01:03
Ez a rohadék , mocsok , kommenista csöves , csöves kommenista , bolsevik bunkó , szutyok , genetikai hulladék élősködő parazita söpredék , tolvaj , csaló tahó csatorna patkány megint kinyitotta a büdös , bűzös pofáját …böfögött , röfögött egy brutálisan orbitálisat , hazudott az aljadék , alávaló , alvilági takony gerincű tébolyodott őrült !! És ha ezek után ismételten beverik a hablatyoló piás , drogos pofáját , akkor megint jajgatni , ajvékolni , sivalkodni fog !!
Nagyszerű ötlet idehozni ezeket náci – fasiszta – kommenista – bolsevik – marxista – leninista – sztalinista hulladékokat , de vége a játéknak ….mostantól még nagyobb elánnal folytatjuk a lázadást , támadást ellenük !! Game of konec Csintalanok !! Holnapután újból jönnek ezek a köztörvényes bűnözők , nemzetközi szélhámosok , ugye Geri ?? Nem ültök fordítva a lovon ….??!
obsitos
2022-10-30 at 23:46
Az “56-os” nagypapa, mert ahhoz van szokva.
Majd később lehet, hogy forradalomnak fogják nevezni.
moliere
2022-10-30 at 22:53
Győző
Unalmas vagyok, de csak egy dolog miatt. Mert elolvasod, amit írok.
Fasznak olvasod el! Lépjél át, Óriás, ne hajolj le mindig, mindünkhöz!
moliere
2022-10-30 at 22:51
Sas
Hát igen. Köszi. Egyetértek Veled és önmagammal 😀
Győző
2022-10-30 at 22:40
moliere 2022-1
Unalmas vagy.
Csintalan virtigli bolsevik proli.
Mint te.
Akár 10 nicknamen is egyetérthetsz önmagaddal.
Sas
2022-10-30 at 21:28
moliere. Ez annyira tetszik, hogy nem tudok mit hozzátenni.
moliere
2022-10-30 at 20:57
… szóval igen. Sok különleges zsidó van. De kevés émelyítőbb dolog van a világon, mint egy totál nem különleges zsidó, aki csak azért különlegesnek képzeli magát, mert zsidó. Csintalan szerintem egy ilyen.
moliere
2022-10-30 at 20:54
Sas
Tényleg, hergelőszakember ez a tök.
Van egy totál ugyanilyen stílusú, gondolkodású, (származású) kollégám. Hála isten nem lett belőle a főnököm, meg lett oldva. De félelmetes, hogy ezek a sutyerák exmunkásőr örök bolsi véleményszédelgő zsidók mennyire nem egyéniségek. Mennyire tizenkettő egy tucat. Pedig ők annyira büszkék az egyediségükre, a különlegességükre, a bátorságukra, hogy szerintem a legnagyobb csapás a kis dunakavics méretű lelki világukra, hogy TUCAT termékek, ráadásul alsópolcos kis sokadrangú célra vannak tenyésztve. Persze miért lenne magasabb szintű ennél egy csintalan, meg az én drága különleges jogállású orbanofób majom kollégám, ha a creme de la creme ezeknél egy nádaspéter? Ha belefért kisistennőnek a hellerágnes, akkor bizony utcai használatra már csak csintalan jut. EZEKRE kéne felnézni a magyarságnak, elfogadni őket a papok helyett lelki vezetőnek, a nemesség helyett adószedőnek (vérszívónak…), és ha elvétjük, vagy elszédülünk, és nem tudjuk pontosan, hogy merre van a Nyugat (az új isten), akkor csak meg kellene kérdeznünk a legközelebbi zsidót (akár csapost!) és majd ő megmutatja a buta buksi paraszt fejünknek. Lám, itt egy újabb lámpahordozó, akinek alanyi jogon rendelkezésre állunk, meghívjuk, és van annyi agya, hogy nem látja, hogy azért hívjuk meg, hogy RÖHÖGJÜNK RAJTA. Mert persze hamar le tudnak ereszteni joviális (kutyapicsázós) piaci fröccsözős szintre, de valójában már nincs erre tömegigény. Igyanak egymással. Ott a máskülönben gój, de tiszteletbeli faszkalap , svábnak már szar havasherrik. Kutyapicsázzon a csintalan azzal.
Vagy nem? Mit gondolsz? 🙂
Sas
2022-10-30 at 20:34
Csintalan maga az ál-racionalitás.
Sas
2022-10-30 at 20:04
Ez csak hergelés.Ezzel az illogikus Csintalannal.
Kerekferke
2022-10-30 at 19:57
PG
2022-10-30 at 19:05
És veszélyes az egészségre.
És a covid-zárlat alatt is maradéktalanul vitték
a szemetet, pedig a kukákban ott voltak a covid-betegek
hulladékai is.
Az fáj nekik, hogy van, ahol kifizetik nekik, hogy hajnalban
kitolják és betolják a kukákat a takarítók helyett?
Csinálják utánuk.
Bezzeg, az ellenőröknek külön kocsi, meg havi netto 400 ezer.
.
Kinek a haveri cége nézte ki magának a cég privazilését?!
Kerekferke
2022-10-30 at 19:53
Hála Istennek, az értelmes unokája messzire esett ennek
a bolsevik parvenünek a (po)fájától.
PG
2022-10-30 at 19:05
Úgy látom, hogy ez a TS néven írogató nem bír magával. Gondolja végig a hőzöngésének a lényegét. Ilyen alapon mindenki hőzönghet, hogy magasabb bért akar. Nemrég a szemét szállítók balhéztak, de sokkal jogosabban, a saját vezetőik ellen, akik hazudtak róluk. Ott nem hallottam, hogy legalább minimálisan együtt éreztek volna velük. Pedig az tényleg kemény munka és nem heti 22 órában.
Ami meg az ország pénz gazdálkodását illeti, hát amint olvasom, abból Ön és társai nem sokat értenek. Az infláció pedig nemcsak a pedagógusokat érinti, hanem mindenkit, köztük a nyugdíjasokat is. Hőzöngésből nem lesz pénz! Ha van miből, akkor a kormány úgyis emel a béreken, most is van ehhez terve, csak a pénzügyi fedezetét kell megteremteni, amit éppen Önök és az aktivistáik akadályoznak. (Egyébként nem ittunk pertut és ne tegezzen!)
gyurcsányiviktor
2022-10-30 at 18:38
Báj dö véj csintalan, neked van zsidó állami útleveled ?
gyurcsányiviktor
2022-10-30 at 18:34
csintalan elvtárs/fajtárs, már 270 foknál tart a politikai bukfencben, hamarosan eléri a 360 fokot, vagyis visszatér az általa, oly hőn áhított origóhoz, vagyis a kommunista eszmékhez.
Inkább menne haza oda, ahonnan az ősei elcsángáltak !
Atosz
2022-10-30 at 18:31
Ennek a rohadek csintalan sanyinak van pofaja megszolalni akarmiben is aki mar minden volt kimcsi,szoci,libasi polgari meg most intrernaci ez a szarrrzsak !!!!
TS
2022-10-30 at 18:02
De minden sérelem ellenére, aki NOJÁr és a trágár, akasztani szerető, kehes kis köcsökök tüntetésén részt vesz tanárkánt – na az olyan is, mint azok. Szégyenei a hivatásnak.
TS
2022-10-30 at 17:10
lyukas zokni, hiába van tele a töke bárkinek, ha ez meg fog történni, és látni, hogy Budapesten elég nagy sikerrel. Meg Miskolcon. Meg stb.
Ezt meg kellett volna előzni, erre volt 8 év, és nem történt semmi.
füredi46
2022-10-30 at 17:05
Annak idején sem értettem, máig nem fogom fel, hogyan kerülhetett ez a vörös Csintalan (a fenti fotón is vörös ingben virít) a Hír Tv-hez műsorvezetőnek…?! A pufajkás Horn Gyula elvtárs volt pártbéli elnökhelyettese. Amúgy az elagyabugyálói félmunkát végeztek.
lyukas zokni
2022-10-30 at 16:58
TS, na épp ez a probléma, hogy azt írod, ha nem lesz béremelés, a fidesz ellen hangolják a tanárok a diákjaikat, ezzel van tele a töke a többségnek.
TS
2022-10-30 at 16:54
Olyan feltételekhez kötik a béremelést a kormány részéről, amire nekik semmi befolyásuk nincs és nem is lesz. Ha nem adnak Brüsszelből, akkor nem adnak. Ezek szerint a diplomás bérhez nem fog közelíteni a tanároké, sőt, emelés nélkül csak folyamatosan le fog maradni attól. Brávó!
Dobrevi szerint ha ő lenne a fűrer, akkor lenne pénz. Most komoly, a kormány arra vár, hogy ezt az ajánlatot (hazaárulás) figyelembe vegyék a magyar pedagógusok?
A tanárokat a politika lenézi, pedig óriási a befolyásuk, a Fidesz és a jobboldal épp most veszít el minimum 3-400 000 jövőbeli szavazót, a középiskolásokat. Akik majd jól meg fogják velünk együtt szívni, ha jön a qrcsányi világ, de akkor már késő lesz. & nem vagyok biztos abban, hogy ebben a diákok a fő felelősek.
Győző
2022-10-30 at 16:54
Ez a vén kuglifejű háborút akar az unokájának?! Szegény Emilia.
lyukas zokni
2022-10-30 at 16:49
ezt a csintalant honnan ásták elő, csak nem a mélygarázsból?
TS
2022-10-30 at 16:49
TalEle, oszt akkor válogasd ki azokat!
Na?
Egyébként a tömeg nagy része nyilván nem pedagógus volt, ez az egész csak ürügy a balhéra az ellenzéknek. (Ahogy írni szoktam: “Ettem én a maguk kosztját!”)
De a tanárok nagy része baromira dühös, hogy
– megalázó fizetést kapnak
– 10 éve egy kanyi kis jutalmat, pluszpénzecskét, meglepetést nem kaptak
– a nagy pofával visszaépített 13. havi nyugdíj mellett elfeledkeztek a tanárok 13. havi fizetéséről, amit nem építettek vissza valahogy
– megalázó (1000 forintos) pedagógusnapi dajdajozáat engedélyeznek, el ne csapják a hasukat azok a tanarak; koldusnak adok ennyit
– az “életpálya modell” a második évtől tárgyalás nélkül befuccsolt
– a kormánypárti sajtó (és az ostoba kommentelők hada) nem tudja és nem akarja megkülönböztetni a tanárok nagy részét a diákjaikat “terelgető” balogoktól; azoknak ugyan mindegy, mit gondol róluk a Bencsik! De egy egész szakma, sőt hivatás van kitéve és odadobva a legocsmányabb rágalmaknak és okádásnak! Nem kapnak ezek az ingyenélők fizetésemelést, nem is érdemelnek, mondja a szellemi és fizikai proli & toprongy, mint itt is
– és sorolhatnám, de minek? PG-nek és a többieknek?
TS
2022-10-30 at 16:40
PG, qrvára adott volt, mi is hiányzott, ha betartották a szervezésben a törvényt?
És ne lökd már a rizsát a brüsszeli pénzekről, hiszen baromi sok dologra volt hazai forrás, csak erre nem? Ez, a magyar pedagógusok bére miért függ Brüsszeltől? A nyugdíj is egyszer tőlük fog függni?
Másrészt mindenki tudja, hogy Brüsszel magasról letojja a magyar tanárok bérét, ez csak ürügy arra, hogy a magyar kormány ellen működjenek. Nem kellett volna ezt a gondot valami GESZTUSSAL, gesztusocskával megelőzni?
Jó, ha tudod: idén a magyar pedagógusok reálbére a hivatalos adatok szerint is kb. 13%-ot csökkent! 20% volt a hivatalosan elismert infláció, és volt egy bruttó 10%-os emelés. (Kivéve azt az egyharmadot, akiknek a bértábla szerinti esedékes előrelépése volt, nekik kb. bruttó 10 000, nettó kb. 7000 forintot emelkedett a havi bérük, ez éppen elég arra, hogy a túró árdrágulását kompenzálja. Na jó, lehet, a vaj is beleesik, de ez nem biztos). Cafeteria, jutalom, ceruzapénz, bármi, az nincs, nem is volt az elmúlt 10 évben.
Tehát milyen feltétel mihez hiányzott?
TalEle
2022-10-30 at 16:35
A pedagógusok közül, akik, esetleg, eddig csak, mint „hasznos idióták” vettek rész a tüntetéseken, el kellene gondolkodniuk, hogy melyik ordas eszmére/korszakra volt jellemző az, amikor valakinek a papírmasé figuráját felakasztották…Akik ezt teszik, – a korunk „ordas eszméjének”, a „Nyíl Társadalom” eszméjének követői – azok egy szinten vannak a fasisztákkal/kommunistákkal, és totálisan alkalmatlanok pedagógusnak….
PG
2022-10-30 at 16:14
TS-nek: Semmiféle sztrájk feltétele, létjogosultsága nem volt adott, egyik iskolába sem! A gyerekeket politizálni vinni és mögéjük bújni pedig egyenesen aljasság és ifjúság elleni bűn. Igaz, a komcsik idejében az iskolásoknak is nyomták a politikát, bár nem azt az éneket amit most kiagyalt.
Ez az egész felhajtás, amit a tanárokra hivatkozva művelnek, üres hőzöngés. A kormány igenis emelni szeretné a pedagógusok bérét is, de éppen azt a pénzt támadják Brüsszelben, és pont az ő biztatóik, amiből tudnának bért emelni. Vagy hogyan gondolják? Itthon a parlamentben éles hangon követelőznek, no meg mondvacsinált tüntetéseket szerveznek, aztán Brüsszelben meg éppen hazánk ellen uszítanak, főleg, hogy ne adják oda hazánknak a járó pénzt. (abból lehetne bért emelni) Lehet hogy Önnek felmentése volt az egyetemen logikából?
Ungarn über alles !
2022-10-30 at 15:29
Csintalanról az jut az eszembe hogy:
megverték nagyon – az a baj, hogy nem agyon
Újdemokrata
2022-10-30 at 15:22
“Magadat is leköpöd, ha tüncikézésnek nevezed a tüntetést
– mondta Csintalan Huth Gergelynek, az egyik kérdésére, mire újra fellángolt a vita arról, hogy “ki néz le kit”.”
Erről csak annyit, hogy én csak a Csintalant és a trágárka propagandista diákokat és azok trágárságra nevelőit nézem és köpöm le (persze csak verbálisan), mert a véleményem nekem is szabad!
TS
2022-10-30 at 15:10
Miért, mi miket tanultunk a “cucializmusban”? Mit is énekeltünk tanáraink vezetésével az őrsgyűlésen?
“A vörös zászló mindig győzni fog,
a vörös zászló mindig győzni fog,
minden rohadt reakciós lógni fog!”
Ezek itt tartanak. Szocialista humanizmus.
TS
2022-10-30 at 15:04
Kosik úr, a mi iskolánkban minden feltétel adott volt a sztrájkhoz, időben értesítettük a szülőket. A második sztrájkot, mivel megkéstek a szervezők az adminisztrációval , már nem tartott-ák meg. Tehát nettó hazugság, hogy általános lenne a villanypostán a sztrájk előtti este kapott levél. Más kérdés, hogy innentől ezekben nem veszek részt, lásd a diákok tábláit.
Annonym 2.
2022-10-30 at 15:04
Hogy melyik adta a szàjàba az akasztani kell szòt,lènyegtelen. Aki ezt tette izzig vèrig nem csak esztelen,a valòsàgtòl elrugaszkodott,mocskos komcsi.Ha valakiket akasztani kellenne,lenne.rà tippem,de a fajtàtokbòl vörösök.
odu
2022-10-30 at 14:58
Hú-ha eztet a két jóember meg hogyan illetékes a témában, esetleg meg kéne hívni néhány diákot, netán-tán sexpistols lilit.